Małopolanie –Takiej Bydgoszczy nie znacie! Krakowska propozycja dla kinomanów i moli książkowych

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Jak w każdą ostatnią środę miesiąca w krakowskim Muzeum AK odbędzie się pokaz filmu w ramach DKF im. Jana Karskiego, a dzień później promocja książki.

Dokument pt „Bydgoszcz 1939” powstał na kanwie książki Wiesława Trzeciakowskiego "Śmierć w Bydgoszczy 1939-1945".
Produkcja opowiada o tragicznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w tym mieście jesienią 1939 roku. Produkcja opowiada o tragicznych wydarzeniach jakie rozegrały się w tym mieście jesienią 1939 roku. O tragicznych dla bydgoszczan dniach w filmie opowiada m.in. Włodzimierz Kałdowski – fotograf, 16-letni podówczas harcerz, będący świadkiem wielu wydarzeń z tamtego okresu. Relacje świadków i uczestników uzupełniają wypowiedzi historyków i publicystów. Mówią oni o niemieckim terrorze: – Dla normalnego człowieka było przerażające to rozstrzeliwanie dziesiątek osób i że są to ludzie w Bydgoszczy znani – opowiada prof. Janusz Kutta, historyk. – Ktokolwiek był w obozie koncentracyjnym, a dowiedziano się, że był z Bydgoszczy, długo nie żył – dodaje Wiesław Trzeciakowski, autor książki „Śmierć w Bydgoszczy 1939-1945”.

Czas trwania: 28 min.
Pan Wiesław Trzeciakowski będzie gościem projekcji. Wstęp oczywiście wolny a początek o 18-ej.

Dzień później o godzinę wcześniej w Muzeum AK odbędzie się
promocja książki „Śmierć w Bydgoszczy 1939-1945” Wiesława Trzeciakowskiego
Książka, daje wyrazisty i obrazowy pogląd na życie organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce w latach 1920-1939, na tzw. krwawą niedzielę oraz okupacyjną jesień 1939 roku.
Promocja będzie okazją do spotkania z Autorem, który przedstawi sytuację ludności polskiej w czasie okupacji niemieckiej.
am
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama