Niewiadoma mistrzynią Europy!

Katarzyna Niewiadoma z Ochotnicy Górnej została mistrzynią Europy do lat 23 w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Mistrzostwa odbywają się w estońskim Tartu.

Orliczki miały do pokonania 10 rund po 12,4 kilometrów każdą. Przez większość wyścigu nic ciekawego się nie działo. Dopiero w końcówce na ucieczkę zdecydowały się Holenderka Annouska Koster i Włoszka Ilaria Sanguineti, które utrzymywały przewagę około 35 sekund nad peletonem. Z głównej grupy atakować próbowała Katarzyna Niewiadoma. Polce udało się odskoczyć dopiero na 7 km. przed metą. Wraz z nią odjechała Holenderka Thalita de Jong. Niewiadoma pracowała bardzo mocno i na 1500 metrów przed metą dojechała do czołowej dwójki. Jasne się stało, że o medale powalczą cztery zawodniczki. Polka popisała się najszybszym finiszem i zdobyła złoto mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajęła Sanguineti, a trzecie de Jong.

- Czułam się bardzo mocna. Wiedziałam, że muszę jechać bardzo mocno i pilnować Włoszek i Holenderek. Dlatego kontrolowałyśmy wyścig, prowadziłyśmy peleton. Wiedziałam, że mogę powalczyć o medal, wiedziałam, że muszę dać z siebie wszystko. Trzeba było jechać uważnie, bo w takim wyścigu wydarzyć się może wszystko - mówiła szczęśliwa Polka na mecie wyścigu.