Pierwsza edycja Biegu do źródeł (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

SZCZAWNICA. W sobotę odbył się I charytatywny „Bieg do źródeł”. Całość środków zebranych podczas imprezy została przeznaczona na rehabilitację Wojtka Sobierskiego. Start i meta zawodów znajdowała się przy Dworku Gościnnym.

Impreza została tak zorganizowana, że mogli wziąć w niej udział biegacze w różnym wieku i stopniu przygotowania do biegów w górach.

I tak: o godzinie 17.00 ruszyły do zmagań na trasach dzieci i młodzież na dystansach: 100 m. dla najmłodszych biegaczy, 700 m. dla trochę starszych dzieci i 2 km. dla młodzieży.

O godzinie 20.15 ruszyła pierwsza nocna trasa na 6 km. prowadząca od Dworku Gościnnego przez plac Dietla, ul. Języki, Bryjarkę, schronisko pod Bereśnikiem, ul. Bereśnik i Park Zdrojowy. Meta była przy Dworku Gościnnym. Przewyższenie na trasie wynosiło 120 metrów.

O godzinie 20.30 ruszyła druga nocna trasa na 14 km, która biegła od Dworku Gościnnego przez plac Dietla, ul. Języki, szlak pod Bryjarką, schronisko pod Bereśnikiem, Dzwonkówkę, Przysłop, Sewerynówkę, ul. Bereśnik, Park Zdrojowy aż do Dworku Gościnnego. Przewyższenie na trasie 720 metrów.
Organizatorzy zadbali o dobre zabezpieczenie i oznakowanie tras. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Wpisowe opłacone przez każdego uczestnika biegów przekazana została na subkonto chorego na porażenie mózgowe Wojtusia z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Dodatkowo w „Dworku Gościnnym” była umieszczona skarbonka, do której każdy z uczestników i kibiców mógł wrzucić datek dla Wojtusia. Podczas imprezy odbyła się również loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Wojtka.

Na zakończenie imprezy główny organizator Bartek Ciesielka powiedział: „Bardzo chciałem podziękować wszystkim, którzy pomagali podczas dzisiejszej imprezy, a przede wszystkim Uzdrowisku Szczawnica (partner strategiczny), dzięki któremu mamy pomiar czasu. Podziękowania należą się również Tomkowi Moskalikowi (pierwsze miejsce w biegu na 6 km) oraz Tomkowi Ciesielce (ósme miejsce na 6 km) z Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, bo to dzięki ich staraniom otrzymaliśmy dofinansowanie. To dzięki nim zawodnicy otrzymali piękne medale oraz statuetki. Podziękowania należą się również Lasom Państwowym za to, że nie utrudniają i możemy biegać po tych pięknych lasach.” Wszystkim za pomoc i wsparcie podziękowała również mama Wojtka, Agnieszka Sobierska.

Była to dobrze zorganizowana impreza dała dużo radości zarówno uczestnikom jak i kibicom. Dodatkowo cel imprezy był bardzo ważny. Było dobrze widać, jak wielu ludzi ma jeszcze serce i pamięta o tym , że trzeba pomagać innym.

Imprezę prowadził Jacek Śliwiński. Czekamy na kolejne edycje.

Wyniki:
I. 100 m.
1. Jan Majerczak
2. Bruno Wójcik
3. Sebastian Majerczak
Najlepsza dziewczyna to Hanna Kozubska

II. 700 m.
1. Krzysztof Czerwiński
2. Mateusz Hebda
3. Maks Kędzierski
Zwyciężczynią wśród dziewcząt okazała się Oliwia Wójcio

III. 2000 m.
1. Kacper Zachwieja
2. Szymon Chlipała
3. Marcin Domek
Wśród dziewczyn zwyciężyła Aleksandra Jama

IV. Podczas biegu nocnego na 6 km zwyciężyli:
1. Tomasz Moskalik
2. Bartosz Wójcik
3. Kamil Kopieć
A najlepszą na tym dystansie wśród pań była Katarzyna Jargiło. Przy tym biegu warto wspomnieć, iż pierwsze miejsce otrzymał Tomasz Moskalik – wiceburmistrz Szczawnicy, a ósme miejsce należało do Tomasza Ciesielki – sekretarza Miasta i Gminy Szczawnica.

V. Ostatni – najcięższy bieg miał długość 14 km, a na podium stanęli:
1. Piotr Biernawski
2. Szymon Zachwieja
3. Marcin Kadzik
A wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Joanna Medroń.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie: http://www.pomiaryczasu.pl/event/szczawnica_nocny_bieg_do_zrodel_14_km/wyniki/

Tekst i zdj. Jarosław Krajewski
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama