Agnieszka Radwańska mistrzynią świata!

Pochodząca z Krakowa tenisistka odniosła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Agnieszka Radwańska po doskonałym spotkaniu, pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6-2, 4-6, 6-3 w finale turnieju mistrzyń WTA Finals w Singapurze.

Polka, która miała na koncie wcześniej 16 tytułów, po raz pierwszy w karierze wygrała kończącą sezon imprezę masters. Poradziła sobie z kontuzja uda i wygrała. Prawą nogę obandażowaną miała też Kvitova. Radwańska wygrała pierwszego seta do dwóch. A drugi rozpoczęła od zdobycia podania rywalki. Czeszka zdobyła drugiego seta. Trzeci należał już do Radwańskiej.

Awansuje na piąte miejsce w rankingu WTA na koniec sezonu. "To najlepszy dzień w moim życiu" - mówiła wzruszona tenisistka po zwycięstwie w Singapurze.

Radwańska w tym sezonie rozegrała wcześniej 22 trzysetowe mecze i 8 zakończyło się jej zwycięstwem, a bilans Kvitovej to 10 wygranych na 17 spotkań.