Kolejni nagrodzeni Marką Tatrzańską

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

ZAKOPANE. Certyfikaty Marki Tatrzańskiej przyznawana jest w pięciu w kategoriach: artykuły spożywcze, wyroby i produkty rękodzielnicze, baza gastronomiczna, handlowa, noclegowa oraz usługowa, twórcy i działacze kultury, przedsięwzięcia i imprezy kulturalne, a także ważne społecznie inicjatywy.

- Nasza ziemia - Skalne Podhale - jest regionem, który pan Bóg obdarzyły wieloma walorami: piękną przyrodą, która przyciąga ludzi z całej Polski, ale największym bogactwem naszym są ludzie - mówił podczas wręczenia nagród w Jasnym Pałacu Piotr Bąk starosta tatrzański. - To są ludzie przedsiębiorczy gospodarni zdolni i twórczy i potrafiący się gdy trzeba zorganizować. Świadczy o tym chociażby liczba zarejestrowanych przedsiębiorstw. Jest ona jedną z najwyższych w Małopolsce. Właśnie to w wielu przypadkach wskazuje o przyznaniu tytułu Marka Tatrzańska, które jest ogromnym wyróżnieniem i świadczy o wkładzie w rozwój tej ziemi i jej promocji.

Nagrodę przyznawano w pięciu kategoriach. W pierwszej - artykułów spożywczych - laur odebrał miód malinowy z Dolina Tatr. W kategorii wyrobów i produktów rękodzielniczych zwyciężył mieszkający w Kościelisku Andrzej Ferenczak. Certyfikatem „Marki Tatrzańskiej 2015” uhonorowano również Szymkówkę, bazę noclegową. Wśród twórców i działaczy kultury najlepsza według kapituły okazała się malarka Zofia Fortecka. W piątej kategorii, w której pod lupę brano przedsięwzięcia i imprezy kulturalne oraz ważne społecznie pierwsze miejsce zajęło Poroniańskie Lato.

Wyróżnienia przyznała kapituła w składzie: Edward Tybor - przewodniczący, Andrzej Jerzy Laszczyk, Helena Buńda, Maciej Krokowski, Ryszard Sikora i Zofia Górska.

Marka Tatrzańska jest lokalnym certyfikatem jakości ustanowionym przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma ona docenić ludzi, inicjatywy, przedsiębiorstwa działające na niwie kulturalnej.

js
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama