Tomasz Niedbała mistrzem Polski 2011w jeździe na muszlach klozetowych (zdjęcia)

RABKA-ZDRÓJ. Na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” rozegrane zostały XII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 26 zawodników. Zwyciężył Tomasz Niedbała z Krakowa.

Wśród walczących byli mieszkańcy Krakowa, Rzeszowa, Głogowa, Kutna, Ropczyc, Rzezawy, Bytomia, Smólnika, Kielc, Warszawy, Krzczonowa, Wielunia, Ropczyc, Rudy Śląskiej, Szczecina, Przeciszowa, Gdańska i Rabki-Zdroju.

- Wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność - relacjonuje Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala.

Finał rozegrał się pomiędzy trzema najlepszymi zawodnikami, wyłonionymi w drodze eliminacji - Magdaleną Karwacką z Gdańska z numerem startowym 21, Tomaszem Niedbałą z Krakowa nr startowy 7 i Sebastianem Momot z Przeciszowa numer startowy 17.

Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez kierownika zawodów Zdzisława Szurę. W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli:
Tytuł mistrza Polski 2011 zdobył Tomasz Niedbała z Krakowa mający 33 lat otrzymując puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 300 zł.
Tytuł I wicemistrza Polski 2011 wywalczyła Magdalena Karwacka 29 lat z Gdańska dostając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 200 zł.
Tytuł II wicemistrza Polski 2011 wyjeździł Sebastian Momot lat 35 z Przeciszowa zdobywając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 100 zł.

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Poza konkurencją wystartowali fotoreporterzy gdzie zwycięstwo przypadło Edycie Sonnenberg reprezentującej art world TM Kraków ustąpił jej Piotr Kuczaj z www.rabka.pl i www.gorce24.pl natomiast 3 miejsce zajął Aleksander Kropidłowski z korporacji art world TM Kraków.

Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki „Rabkoland”.