2 tys. długotrwale bezrobotnych ma szansę na stałe zatrudnienie

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Dwa tys. osób długotrwale bezrobotnych osób z Małopolski ma szansę na znalezienie w tym roku stałej pracy. Dzięki podpisanej dziś w Krakowie umowie prywatna agencja zatrudnienia pomoże powiatowym urzędom pracy z województwa małopolskiego w skutecznej aktywizacji niezatrudnionych. To już druga tego typu umowa w Małopolsce.

W 2015 r. dzięki współpracy urzędów pracy z prywatnymi agencjami pracę znalazło i utrzymało ponad 520 osób.

Model współpracy urzędów pracy z prywatnymi agencjami zatrudnienia to narzędzie, które ma służyć wsparciu osób długotrwale bezrobotnych w ich wejściu lub powrocie na rynek pracy. Możliwość przekazania części osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy pod opiekę prywatnej agencji zatrudnienia wprowadzono w 2014 roku do „Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”.

Dziś w obecności marszałka Małopolski Jacka Krupy i wicemarszałka Stanisława Sorysa umowę zlecającą aktywizację osób bezrobotnych podpisali w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie: dyrektor WUP Jacek Pająk, przedstawiciele 6 Powiatowych Urzędów Pracy z Limanowej, Wadowic, Suchej Beskidzkiej, Olkusza, Myślenic i Powiatu Nowosądeckiego oraz przedstawiciel wykonawcy usługi – firmy Industry Personnel Services.

- Dbałość o rynek pracy i rozwiązywanie jego problemów to jedno z podstawowych zadań samorządu województwa. Współpraca urzędów pracy z agencjami to działanie innowacyjne, a my podejmujemy się takiego zadania już po raz drugi – podkreśla marszałek Jacek Krupa. – Zawsze znajdzie się grupa osób, która pomimo sprzyjających warunków na rynku pracy i rozwoju gospodarczego pozostaje z różnych przyczyn bezrobotna i to dla nich konstruowany jest ten program aktywizacji. Chcemy wykorzystać i połączyć działalność administracji publicznej z działalnością komercyjną, która zostanie rozliczona – dodaje marszałek.

Dzięki umowie 2 000 osób długotrwale bezrobotnych z powiatów: limanowskiego, suskiego, nowosądeckiego, wadowickiego, olkuskiego oraz myślenickiego zostanie objętych wsparciem, którego efektem ma być ich stałe zatrudnienie.

- Dużym wyzwaniem i sukcesem jest nie tylko zmotywowanie osób długotrwale bezrobotnych do podjęcia pracy ale przede wszystkim fakt, że takie osoby pracę utrzymają – zaznacza wicemarszałek Stanisław Sorys odpowiedzialny w Zarządzie Województwa Małopolskiego za rynek pracy.

źródło: UMWM

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama