Przyjęto plan rozwoju Szczawnicy (wizualizacje)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Radni jednogłośnie przyjęli Plan Rozwoju Uzdrowiska, czyli dokument strategicznego planowania rozwoju miasta w najbliższych latach. Plan realizowany ma być od kwietnia br. do grudnia 2023 roku.

Plan Rozwoju Uzdrowiska obejmuje wszystkie trzy strefy uzdrowiskowe w Szczawnicy, ze szczególnym uwzględnieniem interwencji w strefie A i B Uzdrowiska. Obszar objęty planem obejmuje 3 289,79 ha.

W dokumencie zapisano "modernizację i rozbudowę bazy sanatoryjno-uzdrowiskowej, potrzebę dostosowania oferty uzdrowiskowej do zmiany stylu życia współczesnego społeczeństwa, rozwój i rozbudowa urządzeń uzdrowiskowych, rewitalizację przestrzeni publicznej w centrum uzdrowiska, podnoszenia jakości i standardu usług uzdrowiskowych i leczenia sanatoryjnego, budowę markowych produktów turystyczno-rekreacyjnych związanych z turystyką aktywną, rekreacyjną i specjalistyczną w oparciu o lokalne zasoby przyrodnicze, w tym wykorzystujące unikatowe położenie transgraniczne na styku dwóch parków narodowych: PPN i PIENAP, rozbudowę i modernizacja publicznych oraz komercyjnych obiektów sportowo-rekreacyjnych, budowę wewnętrznej sieci powiązań i kooperacji samorządu lokalnego z przedsiębiorstwami turystycznymi i uzdrowiskowymi, a także aktywny udział Szczawnicy w organizacji letnich i zimowych imprez sportowo-rekreacyjnych (lokalnych, regionalnych i ponadregionalnych), które przyczyniają się do budowy i popularyzacji Szczawnicy jako atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji."

Kolejne cele to m. in. budowa transgranicznego produktu turystycznego opartego o wartości przyrodniczo-krajobrazowe i wielokulturowe dziedzictwo polsko-słowackiego pogranicza, realizacja dużych wydarzeń kulturalno-społecznych promujących Szczawnicę w skali regionalnej i ponadregionalnej oraz tworzącej wartościową ofertę dla turystów i kuracjuszy oraz radykalną poprawę jakości powietrza na obszarze uzdrowiska.

W ramach Planu Rozwoju Uzdrowiska zapisano też budowę Tężni Solankowej, siłowni zewnętrznej, kwitnących ogrodów i parkingu w Uzdrowisku Szczawnica (inwestycja planowana przez Sanatorium Dzwonkówka) i rewitalizację Górnego Parku Zdrojowego w Szczawnicy wraz z elementami małej architektury (projekt zgłoszony przez Fundacje Andrzeja Mańkowskiego).

UMiG Szczawnica, opr.s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama