Legendy Krakowa

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

KRAKÓW. Na 9 Netia off Camera odbył się Panel dyskusyjny na temat Legend Polskich Allegro! Wśród gości byli m.in. Tomasz Bagiński i Robert Więckiewicz.

„Legendy polskie” to projekt łączący w sobie elementy kultury i reklamy, który na zlecenie Allegro realizują Platige Image oraz Fish Ladder.

Na projekt „Legendy Polskie” składają się obecnie dwa filmy krótkometrażowe oraz e-book. Krótkometrażówki to „Smok” oraz „Twardowsky” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, na podstawie scenariusza Błażeja Dzikowskiego. W pierwszym filmie mieszkańcy grodu Kraka terroryzowani są przez potwora, który jednak niewiele ma wspólnego z prawdziwym smokiem. Natomiast w drugim, Pan Twardowsky siedzi samotnie w stacji kosmicznej na księżycu, ponosząc konsekwencje paktu z diabłem.

Mężczyźnie taki los się nie podoba i próbuje wydostać się ze stacji. Od momentu premiery w listopadzie i grudniu zeszłego roku filmy zyskały 6 milionów odsłon.

30 listopada zeszłego roku ukazał się także e-book z 6 opowiadaniami, zainspirowanymi polskimi legendami. I tak: „Spójrz mi w oczy” Elżbiety Cherezińskiej powstało na podstawie legendy „Bazyliszek”, a Radek Rak w „Kwiecie Paproci” podejmuje temat tej magicznej rośliny. Z kolei zainspirowany historią Smoka Wawelskiego Robert M. Wegner napisał opowiadanie pod tytułem „Milczenie owcy”. „Niewidzialne” Łukasza Orbitowskiego to współczesna wersja „Żywej wody”. W „Śniętych Rycerzach” Rafał Kosik rozprawia się z legendą o śpiących rycerzach, a „Zwyczajny Gigant” Jakuba Małeckiego powstał na podstawie „Pana Twardowskiego”.

Publikacja została pobrana przez blisko 20 tysięcy osób.

Przybliżone terminy premier kolejnych filmów z cyklu to odpowiednio:
„Twardowsky 2.0” – wrzesień 2016
„Bazyliszek” – październik 2016
„Jaga” – grudzień 2016

Tomasz Cichocki i materiały prasowe 9 Netia off Camera
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama