Zakończył się 54. Małopolski Wyścig Górski

Zwycięstwem Marka Rutkiewicza (Wibatech Fuji) zakończył się niedzielny, najtrudniejszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W klasyfikacji generalnej 54. edycji wyścigu, który na stałe wpisał się już w sportowy kalendarz Małopolski triumfował zaś Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

Ostatni etap 54. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego liczył tylko 146 kilometrów, jednak trasę poprowadzono przez trudne, górskie drogi z Chochołowskich Term do Starego Sącza i znalazło się na niej w sumie pięć premii górskich. To właśnie te odcinki, a zwłaszcza podjazd pod słynny i znany m.in. z Tour de Pologne Gliczarów mocno dały się we znaki kolarzom i to one zadecydowały o końcowej klasyfikacji etapu.

Najpierw Gliczarów, a następnie podjazd do Sierockiego mocno podzieliły stawkę i pokazały, który z kolarzy w górach czuje się najlepiej. Dobrą formę potwierdził mieszkaniec Małopolski Marek Rutkiewicz, który kilka dni temu w urzędzie marszałkowskim zachęcał do kibicowania. To właśnie on jako pierwszy minął linię mety, którą usytuowano w Starym Sączu. Najlepszym zawodnikiem całego 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego został natomiast Mateusz Taciak. Obok niego na podium stanęli Ukrainiec Andriii Brataschuk oraz Słoweniec Domen Novak, który zwyciężył też w klasyfikacji do lat 23. Triumfatorem klasyfikacji sprinterskiej został Mateusz Komar z Domin Sport, a Rutkiewicz udekorowany został także za zwycięstwo w klasyfikacji górskiej.

Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Wyniki 3. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2016:
- zwycięzca etapu: Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji)
- klasyfikacja indywidualna generalna MAŁOPOLSKA (koszulka biała) - Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)
- klasyfikacja punktowa GREENWAY (koszulka zielona) - Mateusz Komar (Domin Sport)
- klasyfikacja górska CCC (koszulka pomarańczowa) - Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji)
- klasyfikacja młodzieżowa U23 MAŁOPOLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA (koszulka czerwona) - Domen Novak (Adria Mobil)