Cała Polska uczy się nocą – 3. edycja Nocy Szkoleń

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W najbliższą sobotę w 24 polskich miastach od godziny 18 rozpocznie się Noc Szkoleń. Każdy chętny będzie miał niebywałą okazję do nawiązania nowych znajomości i przede wszystkim poszerzenia horyzontów.

O godz. 18 rozpocznie się trzecia edycja Nocy Szkoleń. Mieszkańcy 24 miast w całej Polsce, w tym również
z Krakowa, będą mieć wyjątkową okazję do zdobycia dodatkowej wiedzy z wielu dziedzin. Będzie to możliwe dzięki udziałowi w szkoleniach i warsztatach organizowanych w ramach akcji na terenie całego kraju. Będzie ich blisko 140. Swoją wiedzą chętnie podzieli się aż 122 profesjonalnych i doświadczonych trenerów.

„Dzięki edukacji nieformalnej uczymy się kreatywności, samodzielnego myślenia oraz odpowiedzialności za swój rozwój. Edukacja nieformalna nigdy się nie kończy.” – tak rozumiana jest idea lifelong learning przez Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”, będące organizatorem Nocy Szkoleń. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie bez względu na wiek osób szukających pracy, freelancerów i wolontariuszy w zdobywaniu oraz doskonaleniu umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych. W organizację szkoleń zaangażowani są także partnerzy z różnych miast, w tym Miasto Kraków oraz serwis FaniMani.pl.

Głównym założeniem Nocy szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność uczenia się przez całe życie. Stąd również pora szkoleń, która nie jest przypadkowa. „Szkolenia odbywają się w nocy, gdyż w ciągu dnia nie mamy na to po prostu czasu. W ciągu dnia pracujemy i zarabiamy, a przecież każdy z nas chce się rozwijać i nauczyć czegoś nowego. Poza tym
w nocy lubimy robić różne, niestandardowe rzeczy. Noc Szkoleń jest takim niecodziennym zaproszeniem dla ciekawych świata” – mówi Dariusz Grochocki, pomysłodawca i ogólnopolski koordynator Nocy Szkoleń.

Tematyka szkoleń jest mocno zróżnicowana, co roku pojawiają się nowe obszary rozmów
i warsztatów. W tegorocznej edycji Nocy Szkoleń w Krakowie odbędzie się ponad 20 szkoleń, m.in.: „Excel Business Intelligence”, „Jak budować mosty i palić stereotypy? Mediacje dla początkujących”, „Mapy Myśli – wykorzystaj swój potencjał”, „Storytelling – opowiadaj i rób wrażenie”, ‘Projektowanie gier symulacyjnych, jako przykład myślenia systemowego”, Social Media Marketing – sztuka komunikacji w mediach społecznościowych; Games to learn English – pomysły na gry i zabawy do nauki dzieci jęz. ang.; Improwizacja teatralna i metoda arteterapii – teatra jako droga do rozwoju i wiele innych

Większość małopolskich szkoleń odbędzie się w Krakowie przy ul. św. Filipa 23.

Duża część szkoleń będzie dotyczyć umiejętności osobistych – tzw. „miękkich”, ale nie brakuje również tych związanych z nowymi technologiami i marketingiem. Szkolenia z umiejętności „miękkich” są bardzo istotną grupą wszystkich szkoleń odbywających się w ramach Nocy Szkoleń, bardzo często z powodu ich braku tracimy te „twarde”.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy chętni, bez względu na wiek. Szkolenia odbywają się w małych, kameralnych grupach, gdzie towarzyszy przyjazny klimat i łatwiej nawiązać dobry kontakt z pozostałymi uczestnikami, zyskać nowe znajomości oraz nabyć wiedzę, przekazywaną przez trenerów.
Bilety na Noc Szkoleń można zdobyć na platformie Pozarządowy Expert.

opr. ab

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama