Rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc a na Rynku Głównym rozpoczynają się Targi Bożonarodzeniowe, będące doskonałą okazją nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących, m.in. Korowodzie Szopek, Pochodzie Mikołajów i wspólnym kolędowaniu.

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie już od wielu lat odbywają się na Rynku Głównym w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców Krakowa i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i zagranicy.

Są tu stoiska z polskimi potrawami z grilla, będzie stoisko z pierogami wg staropolskich receptur m.in. z kaszą gryczaną i wieprzowiną, z kapustą i grzybami, z soczewicą i suszonymi pomidorami, z owocami, serem, a także pierogi pieczone oraz stoisko serwujące zupy takie jak: żurek, grochówka, kwaśnica, barszcz ukraiński, barszcz czerwony, grzybowa.

Ponadto znajdziemy wędliny z Podhala takie jak kiełbasy z jagnięciny i gęsiny - doprawione naturalnymi ziołami, bez konserwantów, wędzone tradycyjną metodą na drewnie bukowym i olchowym, a także sery góralskie i oscypki. Tradycyjnie na targach znajdzie się miejsce na beczki z „Grzańcem Galicyjskim”. Nie zabraknie również świątecznych łakoci: prażonych orzechów, krówek, domowych ciast, tart i ciasteczek, kołaczy oraz kurtoszy przygotowywanych ze świeżego ciasta drożdżowego, nawijanych na drewniany wałek i wypiekanych w specjalnym piecu, podawanych na słodko z przeróżnymi posypkami, dodatkami i czekoladą.

Jak co roku kupcy oferować będą szeroką gamę świątecznych upominków i dekoracji, takich jak ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, filcu i sukna, szkło artystyczne, biżuterie, pamiątki, obrazki na płótnie, reprodukcje starych fotografii, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, materiałowe maskotki pachnące kawą, czekoladą i cynamonem, wyroby skórzane, kożuchy, pantofle, kapelusze, obrusy i serwety.

Ustawiona zostanie kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Tam też można będzie nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

Jak co roku na targach zagości tradycyjne stanowisko Poczty Polskiej, gdzie będzie można nadać świąteczne kartki i listy, a przy okazji uzyskać okolicznościowy stempel wydany specjalnie z okazji Targów Bożonarodzeniowych.

W tym roku targi potrwają od 25 listopada do 26 grudnia, a część stoisk ze świątecznymi produktami pozostanie na Rynku aż do 8 stycznia.

A oto jak dzisiaj wyglądały stoiska, które oferują różne artykuły świąteczne
Brakuje jeszcze choinki, oraz śniegu ale jak mówią starzy górale zima będzie w tym roku mroźna i śnieżna.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Targów
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama