Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów

W niedzielę 24 lutego przed południem na stoku Palenica I w Szczawnicy odbyły się Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Slalomie Gigancie. Na starcie stanęło 46 zawodników i zawodniczek w 5 kategoriach wiekowych.

Tytuł najlepszej zawodniczki zawodów wywalczyła Magdalena Góra ze Szczyrku uzyskując czas sumując dwa przejazdy 2:12,46. Najlepszym narciarzem na stoku był Adam Krawczyk z Nowego Sącza, który trasę pokonał w sumie w czasie 1:55,54.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Nagrody wręczał burmistrz Grzegorz Niezgoda i sekretarz miasta Tomasz Ciesielka.
Zawody prowadził Józef Dyda, a nad bezpieczeństwem sportowców czuwali ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR.