Krzysztof Faber najlepszym starostą Małopolski, Gmina Krościenko - liderem turystyki

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Rozstrzygnięto Plebiscyt Euro-Gmina, Euro-Powiat województwa małopolskiego. Nagrody otrzymali m. in. starosta i powiat nowotarski, gmina Krościenko nad Dunajcem oraz przedsiębiorca Kazimierz Wolski.

W III edycji plebiscytu "Euro - Powiat 2011/2012” organizowanego przez Fundację Gospodarczą EURO-PARTNER" - kapituła konkursowa najwyżej oceniła dokonania Starosty Nowotarskiego. Krzysztof Faber otrzymał tytuł i statuetkę dla najlepszego starosty województwa małopolskiego.

Kapituła Plebiscytu w skład, której weszli między innymi Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, przedstawiciele media-patronów, profesorowie ekonomii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przedsiębiorcy przyznała Powiatowi Nowotarskiemu certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań "Najlepszych Powiatów Unii Europejskiej".

Jak czytamy w uzasadnieniu - "wyróżnienie to powiat otrzymał za pozyskiwanie środków unijnych i znakomite ich wykorzystywanie, skuteczne tworzenie warunków zachęcających nie tylko inwestorów, ale również wszystkich mieszkańców do funkcjonowania na terenie powiatu, za dbałość o swoich mieszkańców, przyjazne nastawienie wobec firm i instytucji działających na swoim terenie".

Wśród wyróżnionych w plebiscycie znalazł się także Kazimierz Wolski, przedsiębiorca, radny Powiatu Nowotarskiego. Otrzymał on tytuł Lidera gospodarki i przedsiębiorczości.

Z kolei gmina Krościenko nad Dunajcem otrzymała certyfikat potwierdzający, że spełnia wymagania najlepszych gmin Unii Europejskiej. Otrzymała też tytuł Lidera Turystyki.

- Pragnę podziękować wszystkim Mieszkańcom Gminy, którzy swoją codzienną pracą, zaangażowaniem i dbałością o wygląd własnych gospodarstw oraz otoczenia przyczynili się do tak wysokiej oceny naszej miejscowości - komentuje wójt Stanisław Gawęda.

Przy ocenie samorządów brano pod uwagę, mi.in. stwarzanie warunków do rozwoju gospodarstw agroturystycznych i bazy noclegowej, poziom, ilość i atrakcyjność gospodarstw agroturystycznych na terenie gminy, współpracę samorządu ze służbami Policji i Straży Pożarnej (zakup samochodów, doposażenie jednostek OSP), poprawę i zmianę oznakowania dróg i ulic, przebudowę i modernizację dróg i ulic, w tym budowę skrzyżowań z ruchem okrężnym, budowę ścieżek rowerowych oraz nowych ciągów pieszych wzdłuż ruchliwych arterii komunikacyjnych, inwestycje proekologiczne w gminie (budowa oczyszczalni ścieków, utylizacja i segregacja odpadów), czystość wód na terenie gminy, dbałość o naturalne zasoby, w tym zagospodarowanie ujęć źródeł wód mineralnych, rozwój infrastruktury drogowej, pozyskiwanie i wykorzystanie środków unijnych, organizację i promocję imprez o zasięgu regionalnym, organizację służby zdrowia w gminie, utrzymywanie i tworzenie tablic informujących o szlakach i atrakcjach turystycznych.

opr. s/ zdjęcia - z arch. samorządów
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama