Małopolski Szlak Ogrodów rozrasta się

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Jeden z najpiękniejszych i najbarwniejszych szlaków w kraju powiększy się! Ruszyła rekrutacja do Małopolskiego Szlaku Ogrodów.

Administratorzy tego typu obiektów mogą przesyłać zgłoszenia poprzez stronę internetową: www.malopolskiszlakogrodow.pl.
Aktualnie Małopolski Szlak Ogrodów liczy już ponad 40 miejsc, które pogrupowano na 3 trasy – „Krakowską”, „Tarnowską” i „Sądecką”. Animatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA z Rzuchowej (pow. tarnowski, gm. Pleśna), które zdradza, że ze względu na swą różnorodność szlak obejmuje ogrody podzielone na 4 kategorie: ozdobne, użytkowe, edukacyjne i terapeutyczne. Na szlaku znajdziemy ogrody prowadzone przez stowarzyszenia, uczelnie, samorządy, ale i obiekty komercyjne.

Na Małopolskim Szlaku Ogrodów znajdują się między innymi: Park Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ogrody Królewskie na Wawelu, ogrody w Muszynie, Ogród Pełen Lawendy w Ostrowie, Ogród Pałacu Goetzów Okocimskich w Brzesku, Ogród przy restauracji Portobello Ristorante, Ogród Sensoryczny przy Parku Zdrojowym w Ciężkowicach, Arboretum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Błonia Niepołomickie, Pszczela Przystań czy Ogród Hortiterapii w Jadownikach Mokrych. Każdy znajdzie coś dla siebie według zainteresowań. Co roku przybywa obiektów na Małopolskim Szlaku Ogrodów, co pokazuje, że nie tylko Kraków, ale i całe województwo Małopolskie ma naprawdę sporo do zaproponowania dla potencjalnych turystów.

Na stronie internetowej Małopolskiego Szlaku Ogrodów znajdziemy do pobrania pliki z wytyczonymi trasami wycieczek po ogrodach, przewodniki i mapy. Podsumowując – wiele przydatnych materiałów, dzięki którym możemy opracować plan fantastycznego, krótszego bądź dłuższego wypadu po naszym regionie.

Ciekawym elementem są również bezpłatne, gotowe projekty ogrodów, które każdy może pobrać i wykorzystać na własny użytek. Do wyboru są: ogród miejski „pszczeli raj”, ogród warzywny, ogród ziołowy oraz ogród wiejski „z kwiatka na kwiatek”. To doskonałe inspiracje do stworzenia pięknego zakątku np. na własnym podwórku.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama