Ferie w Muzeum Żup Krakowskich

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Rodzinne Ferie w Muzeum. Zajęcia odbywać się będą w dniach od 12 do 23 lutego.

Program:
 „I Ty możesz zostać… górnikiem”
12.02 i 19.02, Muzeum w kopalni
Aby zostać górnikiem trzeba posiadać odpowiednie cechy, takie jak: odwaga, siła, pracowitość i ostrożność. Na odważnych uczestników czekają wyzwania, dzięki którym będą mogli odkryć te cechy u siebie a także uświadomić sobie, że praca górnika jest ciężka, pożyteczna a czasem przyjemna.
 
„I Ty możesz zostać… archeologiem”
13.02 i 20.02 - Zamek Żupny
Odkrywanie śladów przeszłości ukrytych w ziemi jest niezwykle intrygujące. Z nich można ułożyć obraz i opowieść o dawnych czasach. Tym razem zajęcia są skierowane do tych, którzy lubili w dzieciństwie kopać w ziemi oraz tych, którzy lubią układać puzzle 3D. Uczestnicy poznają podstawy pracy archeologa a może odkryją też w sobie pasję do archeologii. Stąd już tylko krok do zostania badaczem historii.
 
 „I Ty możesz zostać… muzealnikiem”
14.02 i 21.02 - Muzeum w kopalni
Zabytki są wśród nas. Niektóre tak bardzo znane, że ściągają rzesze turystów z całego świata, o innych wie tylko lokalna społeczność. Ale co to w ogóle jest zabytek? W jakim celu zakłada się muzea i czym zajmuje się muzealnik? Uczestnicy w trakcie zwiedzania dowiedzą się na czym polega praca w podziemnym Muzeum. A sprawne rozwiązywanie zagadek  i zadań może być sygnałem, że posiada się predyspozycje do zostania  muzealnikiem.
 
„I Ty możesz zostać… artystą”
15.02 i 22.02 – Zamek Żupny
W każdym człowieku drzemie talent i wyobraźnia. Czasem wystarczy niewielki impuls by je obudzić a potem iść za ich głosem.  Na tych zajęciach uczestnicy spróbują je odkryć poznając różne techniki tworzenia i artystów, którzy odkryli swoje talenty, zaczęli tworzyć  i nie bali się pokazać swoich prac. 
 
„ I Ty możesz zostać… geologiem”
16.02 i 23.02 – Muzeum w kopalni
Geolog dobrze wie, co skrywa ziemia, ponieważ jego zadaniem jest badanie jej budowy. Największym skarbem Wieliczki jest sól kamienna - cenny dar natury. Wędrując po trasie w muzeum w kopalni uczestnicy zobaczą z bliska formy soli np. sole włókniste, pasiaste a także najpiękniejsze i najciekawsze okazy solne: kryształy z Grot Kryształowych, stalaktyty, stalagmity i wiele innych. Na uczestników czekają różne zadania. 
 


 

źródło: mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama