Polacy wysoko pokonali Węgrów. W czwartek i w piątek w Bytomiu mecze ze Słowenią

W sobotę, 13 kwietnia Biało-Czerwoni rozegrali rewanżowy mecz z Węgrami. Na lodowisku w Krynicy-Zdroju nasza reprezentacja grała widowiskowo, skutecznie i wygrała 6:2. W czwartek i piątek (18-19 kwietnia) Polacy zagrają w Bytomiu ze Słowenią. To kolejny etap przygotowań kadry do majowych mistrzostw świata elity.

W piątek z przyjemnością obserwowaliśmy grę Polaków w pierwszym starciu z Węgrami, wygranym 5:2. Na drugi dzień w sobotę Biało-Czerwoni spisali się jeszcze lepiej. Między 9 a 14 minutą po huraganowych atakach gospodarze strzelili aż cztery gole. Festiwal strzelecki rozpoczął Paweł Zygmunt, który zdobył swojego 15 gola w reprezentacji. Pochodzący z Krynicy-Zdroju napastnik był w tym meczu bardzo aktywny. Bramkę numer dwa zdobył Dominik Paś, który wcześniejsze piątkowe starcie zakończył z dubletem. Na listę strzelców w pierwszej tercji wpisali się jeszcze Damian Kapica oraz Damian Tyczyński.

W drugiej tercji Polacy nie zwalniali tempa. Po kolejnych atakach bramki zdobyli Aron Chmielewski i obrońca Paweł Dronia. Przed trzecią tercją podopieczni Roberta Kalabera prowadzili 6:0. W ostatniej odsłonie pozwolili na więcej Madziarom, którzy zmniejszyli rozmiary porażki na 6:2. Tym razem w bramce stanął Maciej Miarka, w piątkowym spotkaniu dobrze bronił Tomas Fucik. Miarka też spisał się bardzo solidnie, wybronił sporo strzałów. Po zakończonym spotkaniu rozegrano jeszcze serię rzutów karnych, które wygrali goście 2:0.

Teraz kadrowicze przenoszą się z Krynicy-Zdroju do Bytomia, gdzie na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zmierzą się ze Słowenią. Zarówno mecz czwartkowy, jak i piątkowy, rozpoczną się o godz. 18. Transmisja w TVP Sport.

Gospodarzami wydarzenia byli Miasto Krynica-Zdrój, burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba i MOSiR w Krynicy-Zdroju. Sponsorem Głównym reprezentacji Polski jest Westminster Polska, Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Polski Cukier, Sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Tauron. Partnerami: Toyota Czajka i PESA (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).

Polska – Węgry 6:2 (4:0, 2:0, 0:2)
Zygmunt 8, Paś 9, Kapica 11, Tyczyński 14, Chmielewski 21, Dronia 37 – Sebok 41, Szabo 56

POLSKA: Miarka – Górny, Kolusz; Chmielewski, Paś, Wronka – Bryk, Ciura; Łyszczarczyk, Komorski, Krężołek; Dronia, Kostek; Zygmunt, Wałęga, Kapica – Wajda, Florczak; Wielkiewicz, Tyczyński, Brynkus. Trener: Robert Kalaber

WĘGRY: Balizs – Nilsson, Stipsic; Sebok, Hari, Gallo; Kiss, Fejes; Ambrus, Nemeth, Terbocs - Szabo, Ortensky; Mihaly, Papp, Varga – Falus, Nagy; Nemes, B. Horvath, Sarpatki. Trener: Don MacAdam