Bukovina Polo Snow Masters 2013 (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Turniej Polo Snow Masters 2013 zorganizowany został po raz szósty, ale uczestnicy "Gry Królów" - w tym czołowi zawodnicy europejscy, w Bukowinie spotkali się po raz pierwszy. Wcześniej turnieje rozgrywano w Zakopanem.

Organizatorem zawodów był podwarszawski klub BUKSZA, którego animatorzy - Paweł, Maciej i Marianna Olbrychowie przywieźli polo w Tatry już w 2007 roku, organizując wówczas pierwszy turniej w Zakopanem na Równi Krupowej. Po kilku kolejnych imprezach w Zakopanem, impreza trafiła w tym roku do Bukowiny Tatrzańskiej.

Było to możliwe dzięki wsparciu kompleksu hotelowego BUKOVINA Terma Hotel Spa, który udostępnił swój teren i zaplecze dla organizacji turnieju.

W równoległych rozgrywkach o dwa puchary: Bukowiny (ufundowany przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska) i Tatr (ufundowany przez Starostę Powiatu Tatrzańskiego) wzięły udział drużyny CAPITAL PARK, BASTYLIA, VOLKSWAGEN AUTOREMO i BLUE JET, w których zagrali zawodnicy z USA, Anglii, Niemiec, Czech, Francji i Polski.

Po trzech dniach zmagań Puchar Bukowiny trafił do drużyny VW AUTOREMO, która w "małym finale" pokonała BASTYLIĘ 10:9. Za najlepszego zawodnika tego meczu została uznana Kinga Nowakowska, a za najlepszego konia meczu nagrodę odebrała Sarka Gill (CZE).

W "dużym finale" drużyna CAPITAL PARK pokonała BLUE JET 12:10. Najlepszym zawodnikiem został Nicolas Motz (USA), a nagrodę dla najlepszego konia meczu odebrał dla swojego Gringo Jakub Czekaj.

Nagrodę specjalną dla najlepszego konia turnieju polskiej hodowli otrzymała dla swojej klaczy pełnej krwi angielskiej Dominata - Kinga Nowakowska. Fundatorem nagrody był Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów i Jeździectwa, a wręczenia dokonali osobiście poseł Michał Szczerba i senator Aleksander Pociej.

Podsumowaniem imprezy było powołanie Tatrzańskiego Klubu Polo BUKOVINA, który zajmie się organizacją zimowych i letnich turniejów Polo pod Tatrami, jak również organizacja nauki gry w polo dla młodzieży góralskiej.