Wojas Podhale pokonał Cracovie. 19. tytuł Mistrza Polski dla Nowego Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Wynik meczu z Cracovią: 3:1 przesądził o zwycięstwie górali. Cztery mecze z krakowską drużyną i wszystkie cztery wygrane. Decydujące spotkanie rozegrane zostało w Nowym Targu. Wśród kibiców był marszałek Marek Nawara.

Po dwóch wygranych meczach w Krakowie i jednym przed własną publicznością - nowotarscy hokeiści pokonali wczoraj po raz kolejny krakowską drużynę 3:1.

- Podhale wykazało się ogromną determinacją - komentuje był zawodnik "Szarotek" Gabriel Samolej. Jak przypomina olimpijczyk, nowotarska drużyna startowała z trzeciej pozycji w tabeli, ale pokazała, na co ją stać.

Pierwszą bramkę dla Podhala zdobył już w 8. minucie Marcin Kolusz. Wyrównująca bramka dla Cracovii padła w 17. minucie. Zdobył ją Dawid Musial. Drugiego gola dla Podhala strzelił trzy minuty później Krzysztof Zapała z podania Marcina Kolusza. Trzecia bramka dla Podhala padła w 10. minucie trzeciej tercji. Zdobył ją Frantisek Barklik.

Na trybunach zasiadło około 4 tys kibiców. Wśród kibiców był marszałek Marek Nawara, wiceprezes PZHL Rafał Wysocki i sekretarz PZHL Marek Bykowski.

Składy
Wojas Podhale: Krzysztof Zborowski (Jarosław Furca) - Martin Ivicic, Maciej Sulka; Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński - Rafał Dutka, Rafał Sroka; Milan Baranyk, Martin Voznik, Frantisek Bakrlik - Sebastian Łabuz, Daniel Galant; Piotr Kmiecik, Krystian Dziubiński, Damian Kapica - Mateusz Iskrzycki, Artur Kret - Piotr Ziętara, Kasper Bryniczka, Bartłomiej Gaj.

Comarch Cracovia: Rafał Radziszewski (Marek Rączka) - Marian Csorich, Igor Bondarevs; Leszek Laszkiewicz, Damian Słaboń, Daniel Laszkiewicz - Martin Dudas, Mariusz Dulęba; Michał Radwański, David Musial, Mikołaj Łopuski - Jarosław Kłys, Patryk Wajda; Michał Piotrowski, Grzegorz Pasiut, Filip Drzewiecki - Tomasz Landowski, Konrad Guzik; Sebastian Witowski, Sebastian Biela, Łukasz Rutkowski.

Sędziowie główni: Włodzimierz Marczuk - Grzegorz Dzięciołowski.
Sędziowie liniowi: Wojciech Moszczyński - Sławomir Szachniewicz.