„Czarny sakrament - prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów” - książkowy konkurs dla Czytelników

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Jak co tydzień w piątek, prezentujemy naszym Czytelnikom nowości książkowe o tematyce religijnej, które właśnie ukazały się na rynku wydawniczym. Pierwsze pięć osób, które odpowiedzą poprawnie na nasze pytanie, otrzyma książkę w prezencie.

Jak widać po ubiegłotygodniowym zainteresowaniu, konkurs spodobał się naszym Czytelnikom. W ciągu godziny od jego ogłoszenia, otrzymaliśmy kilkadziesiąt poprawnych odpowiedzi na nasze pytanie. Brzmiało ono: Jakie było prawdziwe imię i nazwisko Ojca Pio? Poprawna odpowiedź brzmiała: Francesco Forgione. Pięciu Czytelnikom, którzy odpowiedzieli jako pierwsi, książkę autorstwa Saverio Gaety i Andrei Tornielliego „Ojciec Pio. Święty czy oszust?”, wydaną nakładem Edycji Świętego Pawła, wysłaliśmy pocztą.

Dziś kolejna z naszych propozycji. „Czarny sakrament - prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów” Davida M. Kiely’ego i Christiny Mc Kenny, wydana nakładem Frondy. Autorzy przeprowadzili niezliczoną liczbę wywiadów z ofiarami opętań, ich rodzinami, świadkami i księżmi, którzy asystowali przy dokonywaniu wielorakich obrzędów egzorcyzmu. Wiele z opisanych tu przypadków opętania jest bardzo świeżych, a niektóre z nich wciąż jeszcze trwają. Stanowią one najbardziej zdumiewające przeżycia, jakich można w ogóle doświadczyć.

Książka zawiera: wierny opis, dziesięciu współczesnych, szokujących przypadków opętań, domów nawiedzonych przez demony i egzorcyzmów, opis pracy dwóch żyjących współcześnie i wciąż czynnych egzorcystów, szczegółowe omówienie historii egzorcyzmu od czasów starożytnych po współczesność i modlitwy używane przez egzorcystów.

„Weź do ręki ten opowiadający o prawdziwych wydarzeniach thriller, a możesz być pewien, że już nigdy więcej nie spojrzysz na karty tarota (…) Przykuwająca uwagę i całkowicie pochłaniająca książka, od której nie sposób się oderwać. Ostrzegamy: nie czytaj tej książki nocą, kiedy jesteś sam w domu.” - napisał „Publishers Weekly”.

„Autorzy publikacji przedstawiają w sposób sensowny i ze znajomością tematu złożone i kontrowersyjne zagadnienia. Ostrożnie unikają obu skrajności: zarówno zbyt naiwnego fundamentalizmu, jak i lekceważącego racjonalizmu. A jakie historie mają oni do opowiedzenia!” - zrecenzował z kolei Richard E. Gallagher, profesor nadzwyczajny New York Medical College: kierownik Columbia Psychoanalytic.

Książka, w cenie 49,90 zł, dostępna jest w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.wydawnictwo.fronda.pl. Dla naszych Czytelników mamy jej pięć egzemplarzy. Otrzymają je te osoby, które jako pierwsze odpowiedzą na pytanie: Z jakiego języka wywodzi się określenie “egzorcyzm”? Na odpowiedzi czekamy pod adresem mejlowym: konkursy@malopolskaonline.pl .

p/

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama