Muzyka Zaklęta w Drewnie - zaproszenie na koncert

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na koncert w ramach Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który odbędzie się w niedzielę 10 sierpnia br. o godz. 18:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

Wystąpi Susanna z Zespołem w składzie: Susanna Jara-Małecka - śpiew, skrzypce, lira korbowa, wiolonczela, grzechotki
Paweł Harańczyk – klawisze, Maciej Wulw – skrzypce, Józef Michalik - kontrabas.


W programie:
W sześciu kolorach
Susanna Jara-Małecka - śpiew, skrzypce, lira korbowa, wiolonczela, grzechotki. Susanna śpiewa w wielu językach, gra i tworzy od dziecka. Była członkinią wielu zespołów, chórów, inicjatyw muzycznych. Ma na koncie ponad pół tysiąca koncertów, festiwali, przeglądów. Wzięła udział w nagraniach kilkunastu płyt innych artystów. W bogatym repertuarze artystki są utwory autorskie, ludowe, arie i pieśni klasyczne. W 2013 roku ukazał się jej debiutancki album „Wesna, wesnoju”, na którym znalazły się jej utwory autorskie oraz własne opracowania pieśni tradycyjnych. „Przyroda, miasta, wsie, sny, wszystko, co otacza... co brzmi i nie brzmi, jest i go nie ma- to dla mnie inspiracja. Gdy nie słyszę - widzę, gdy nie widzę - czuję, gdy nie czuję..."

Paweł Harańczyk - pianista, akompaniator, klawiszowiec, aranżer. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie. Miał zaszczyt pobierać lekcje u najlepszych pianistów Polski w sferze muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej. W roku 2000 zdobywca głównej nagrody Grand Prix w III Małopolskim Konkursie Pianistycznym Im. Ignacego Jana Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna. Na stałe współpracuje z zespołem Tomek Jarmużewski Band, współpracował z zepołem Jazz Sphere, a od bieżącego roku jest członkiem zespołu Seven Seeds. Jako akompaniator ma za sobą liczne koncerty na wielu ogólnopolskich festiwalach piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej.

Maciej Wulw - skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec Klemensa Bortla i Antoniego Cofalika, kameralistyki Ewy Warykiewicz i Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz Konserwatorium Krakowskiego w klasie skrzypiec barokowych Anny Śliwy. Pedagog, wykonawca i organizator życia muzycznego. Umiejętności w zakresie gry na skrzypcach barokowych doskonalił biorąc udział w kursach interpretacji muzyki dawnej, prowadzonych przez Agatę Sapiechę, Francka Polmana, Antona Stecka, Jacqueline Ross, Mechthild Blaumer, Daniela Deutera. Współpracował z orkiestrami Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Lutherana antiqua, Ensemble de la Cour, nagrywał dla Polskiego Radia Kraków i Katowice. Zainteresowany autentycznymi stylami narodowymi i etnicznymi, wykonawstwem historycznym, repertuarem zakorzenionym w obszarze muzyki dawnej. Wraz z działalnością koncertową prowadzi działalność pedagogiczną. Jest propagatorem kultury muzycznej w regionie podkarpackim, inicjatorem wielu przedsięwzięć artystycznych na tym terenie.

Józef Michalin - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu. Studia ukończył z wyróżnieniem. W latach 1985-1996 pracował jako muzyk solista w Orkiestrze PRiTV w Krakowie. Dokonał licznych nagrań w zakresie muzyki symfonicznej, jazzowej oraz rozrywkowej (ok.40 płyt). Jest laureatem 2 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym. Współpracował m.in. z Markiem Grechutą, G.Turnauem, W.Młynarskim, J.Radkiem, M.Bałatem, K.Prońko.

Na repertuar składają się utwory autorskie oraz kilka pieśni tradycyjnych, wszystkie mówiące o człowieku o jego dolach i niedolach, o uczuciach, które człowiekowi towarzyszą. Bo bez względu na narodowość, przynależność do jakiejkolwiek ideologii czy religii, bez względu na poglądy, bez względu na języki czy gwary, każdy człowiek pragnie ponoć szczęścia i miłości.

Program:
"Poletila ptaszeczka" m.s. Susanna Jara (język:scs, ukr.)
"Antonycz" wiersze Bohdana Ihora Antonycza muzyka Susanna Jara (język ukr.)
"Wesna,wesnoju" m.s Susanna Jara (język ukr.)
"Myleńkyj ty mij" m.s. Susanna Jara (język ukr.)
"Maria Magdalena" pieśń paraliturgiczna tradycyjna śpiewana na Lemkowynie. W zapisach występuje i po rusku i po polsku (język wykonania na koncercie polski)
"Myślcie ludzie każdy dzień o śmierci" pieśń paraliturgiczna (język cs)
"Nisko słonko" pieśń tradycyjna kurpiowska (język pol.)
"Noczieńka" z repertuaru Tiny Karol (j.rosyjski)
"Beautiful mind" m.s. Susanna Jara (język angielski)
"Szkowranoczok" m.s. Petro Murianka (język łemkowski)
"Nedospiwana pisnia" m.s. Petro Murianka (język łemkowski)
"Posij że sia posij" m.s. Petro Murianka (język łemkowski)
"Idu do was, idu" m.s. Petro Murianka (język łemkowski)

Zapraszamy na kolejne koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”:
17.08, godz. 16:00 Jodłownik, kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny
24.08, godz. 18:00 Nowy Sącz, kościół pw. św. Rocha

Wstęp na koncert jest wolny.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.drewniana.malopolska.pl

s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama