Snowboardowy Puchar Polski na Długiej Polanie w Nowym Targu

Poniedziałek, 19 stycznia 2015 22:21

Na Długiej Polanie w Nowym Targu odbyła się pierwsza edycja snowboardowego Pucharu Polski w slalomie gigancie i slalomie. Większość miejsce na podium zajęli przedstawiciele naszego regionu.

Na Długiej Polanie w Nowym Targu odbyła się pierwsza edycja snowboardowego Pucharu Polski w slalomie gigancie i slalomie. Większość miejsce na podium zajęli przedstawiciele naszego regionu.

W seniorkach najlepsza w obu konkurencjach okazała się Angelika Cieiselska (Dawidek Team Zakopane), a wśród panów Aleksander Kosacki z warszawskiej Spójni. W gigancie na drugim miejscu uplasował się Łukasz Kaczor (Dawidek Team), a w slalomie Mateusz Szymlak (AZS Zakopane).

W juniorach w obu konkurencjach całe podium dla snowboardzistów z gór – Michała Nowaczyka i Oskara Kwiatkowskiego (AZS) i Macieja Guziaka (Dawidek Team) w gigancie. W slalomie wygrał Kwiatkowski przed Nowaczykiem, a najniższy stopień podium uzupełnił Filip Królikowski z Dawidka Team.

W juniorkach całe podium dla AZS Zakopane. Kolejność miejsc była taka sama w gigancie i slalomie – Katarzyna Bachulska, Hanna Gąsienica Mikołajczyk i Katarzyna Jankowska.

W juniorkach młodszych na najwyższym stopniu podium po gigancie i slalomie stał Kuba Gawlak Socha (Dawidek Team). Wśród dziewcząt w gigancie triumfowała Julia Sitarz przed Julią Stopką i Oliwią Pawlikowską (Dawidek Team). W slalomie najszybsza była Aleksandra Michalik (AZS) przed Julią Sitarz i Marysią Chyc (Dawidek Team).

W młodzikach dwukrotnie pierwsza była Zuzanna Galica (Dawidek Team). Karolina Półtorak była trzecia w gigancie i druga w slalomie. W slalomie podium uzupełniła Aleksandra Półtorak (wszystkie Dawidek Team).

W młodzikach nie do pokonania w obu konkurencjach był Patryk Majerczyk. Na trzecim stopniu podium po gigancie stanął Maciej Majerczyk (obaj Dawidek Team), który w slalomie był drugi. Brązowy medal w slalomie przypadł snowboardziście MKS Rabka Zdrój Adrianowi Szewczykowi.

Wśród dzieci triumfowała Weronika Dawidek i Grzesiu Galica (Dawidek Team).

Stefan Leśniowski www.sportowepodhale.pl
komentarze
reklama
reklama