Zawody na Długiej Polanie w Nowym Targu

Środa, 11 lutego 2015 18:31

Na stoku narciarskim Długa Polana w Nowym Targu rozegrano zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie dziewcząt i chłopców uczęszczających do gimnazjów.

Rywalizacja zawodników odbywała się na trasie slalomowej, gdzie każdy uczestnik brał udział w przejeździe kwalifikacyjnym, po którym pierwsza 15 zawodników rywalizowała o medale. Łączny czas każdego zawodnika, stanowił rezultat zaliczany do punktacji indywidualnej i drużynowej. W zawodach wzięło udział 19 dziewcząt i 22 chłopców. Rywalizacja w zawodach snowboardowych przebiegała na trasie narciarzy. Z uwagi na małą liczbę startujących, koordynator zawodów, po uzgodnieniu z opiekunami, dopuścił do drugiego przejazdu wszystkich uczestników tj. 5 dziewcząt i 7 chłopców.

Na nartach medale zdobyli: Patryk Hornik (Krempachy), Dawid Ambroż i Maksymilian Hornik (obaj Łopuszna) oraz Zuzanna Bachleda, Agata Smarduch (Łopuszna) i Julia Wolska (Ludźmierz).

W snowboardzie na podium stawali: Maciej Nykaza (Klikuszowa), Andrzej Kowalczyk (Krempachy) i Jakub Bocheński (Klikuszowa) oraz Natalia Peksa (Waksmund), Anna Grela (Klikuszowa) i Joanna Pęksa (Waksmund).

Medaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. W punktacji drużynowej każdy startujący zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a pierwsze trzy zespoły z każdej kategorii obdarowane zostały pamiątkowymi pucharami.

- Gorące podziękowania w imieniu organizatorów i zawodników kieruję do pana Michała Glonka, kierownika stacji narciarskiej Długa Polana, za udostępnienie obiektu, przygotowanie i zabezpieczenie trasy oraz sponsora nagród Gminy Nowy Targ i Wójta – mówi Paweł Gil.

Stefan Leśniowski
[SPORTOWEPODHALE]index.php?s=tekst&id=9143[/SPORTOWEPODHALE]
komentarze
reklama
reklama