Przed nami kilka zawodów narciarskich

Poniedziałek, 4 stycznia 2016 19:21

Wraz z początkiem stycznia rusza kolejny, szósty już sezon narciarskich zmagań pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski. Kilkadziesiąt stoków w całym kraju stanie się areną rywalizacji i dobrej zabawy podczas 40 tegorocznych imprez.

Rok 2015 pożegnał nas srogimi mrozami, co umożliwiło zorganizowanie styczniowych zawodów narciarskich zgodnie z planem. Ujemne temperatury panujące od kilku dni w całej Polsce pozwoliły na uruchomienie wszystkich armatek, co znacznie poprawiło warunki panujące w rodzimych ośrodkach narciarskich.

Pierwsze tegoroczne zawody pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski odbędą się w Czarnej Górze, koło Stronia Śląskiego. To właśnie tam na 5 stycznia zaplanowano inauguracyjne eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie gigancie, a następnie w dniach 7-8 stycznia Młodzieżowy Puchar Polski. Warunki panujące w ośrodku Czarna Góra z każdym dniem są coraz lepsze. Aktualnie pokrywa śnieżna wynosi tam 40 cm, a do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest już 8 z 14 wyciągów.

Znacznej poprawie uległa także sytuacja w pozostałych stacjach, na terenie których w najbliższych dniach zaplanowano kolejne imprezy. W Zwardoniu na Małym Rachowcu, gdzie 8 stycznia odbędą się drugie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie gigancie, leży obecnie 20 cm śniegu, co pozwoliło na uruchomienie kolei krzesełkowej oraz przebiegającej pod nią trasy numer 1. Optymistyczne informacje płyną także z zakopiańskiej Harendy, gdzie w najbliższą sobotę mają się odbyć pierwsze tegoroczne eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie zaliczane do Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Działają tam już wszystkie wyciągi a pokrywa śnieżna na trasach ma od 10 do 65 centymetrów grubości. W Istebnej, na stacji Złoty Groń, gdzie również w sobotę rywalizować będą pracownicy sektora energetycznego w pierwszym tegorocznym Pucharze Energetyków, warunki do uprawiania narciarstwa również dobre. Działają 2 z 4 wyciągów, w tym kolej linowa, a pokrywa śnieżna liczy już 40 cm.

Z każdą kolejną mroźną dobą warunki na trasach ulegają poprawie, a więc nadchodzące imprezy powinny odbyć się bez żadnych problemów w doskonałej atmosferze prawdziwej narciarskiej rywalizacji. Relacje ze wszystkich zawodów śledzić można na fanpage’u TAURON Bachleda Ski na Facebooku oraz Instagramie.

Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebo-ok.com/TauronBachledaSki.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama