Jędrzej Dobrowolski zamierza pobić własny rekord prędkości

Poniedziałek, 11 stycznia 2016 14:00

Rekordzista Polski w prędkości zjazdu na nartach (242,261 km/h), pochodzący z Zakopanego - Jędrzej Dobrowolski chce pobić swój rekord. W najbliższych zawodach Speed Masters w Vars we Francji będzie próbował zbliżyć się do rekordu świata (252, 632 km/h), który należy do Włocha Simona Origona.

"W drugiej połowie marca lub na początku kwietnia, podczas zawodów Speed Masters, na które zapraszanych jest 10 najszybszych zawodników świata, będzie okazja, aby pobić dotychczasowy rekord i przybliżyć się do rekordu świata" - deklaruje Dobrowolski.

Narciarz od sierpnia ub. roku trenuje w tunelu aerodynamicznym Politechniki Krakowskiej. Z reguły tunel służy do testowania obiektów budowlanych i konstrukcyjnych narażonych na oddziaływanie wiatru - człowiek skorzystał z niego po raz pierwszy.

"Dzięki tunelowi dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy. Teraz muszę to tylko, i aż, przełożyć na stok. Wiem, co mogę poprawiać i jestem świadom tego, że mogę pojechać szybciej" - cytuje słowa sportowca Radio Kraków.

opr. s/ zdj. mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama