Policyjne patrole na stokach

Czwartek, 21 stycznia 2016 18:42

Na wyciągu narciarskim Palenica w Szczawnicy nowotarscy policjanci rozpoczęli służbę na stokach. Funkcjonariusze na nartach, jak co roku, pilnują porządku i reagują na niebezpieczne i niezgodne z prawem sytuacje.

Ich podstawowym zadaniem jest działanie prewencyjne. Często także zapewniają pomoc przedmedyczną, gdy dojdzie do wypadku z udziałem narciarzy czy snowboardzistów.

Na stoku w Szczawnicy policjantów z Nowego Targu wspierali żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie oraz ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji Operacyjnej w Szczawnicy.

Policjanci w czasie zimowych ferii pojawiać będą się na stokach, by dbać o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Patrolować będą nie tylko nartostrady, ale także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi. Przypominać będą o obowiązku używania w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przystosowanego przez osoby do ukończenia 16 roku życia. Zwracać będą szczególną uwagę na osoby uprawiające narciarstwo lub snowboarding będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego oraz na osoby zagrażające brawurowym zachowaniem innym uczestnikom zimowego wypoczynku.

źródło: KPP Nowy Targ

komentarze
reklama
reklama