Apres-Ski: Gorący Potok - najgorętsze miejsce Podhala!

Wtorek, 2 lutego 2016 08:52

Podhale od lat kusi swoim urokiem i przyciąga turystów z całego świata. Nie bez powodu. Ten przepiękny pod kątem ukształtowania i krajobrazu region, posiada również bogatą infrastrukturę rekreacyjno-wypoczynkową, którą jak się okazuje można rewelacyjne połączyć z naturalną formą i niepowtarzalnym góralskim stylem.

Termy Gorący Potok w Szaflarach to miejsce pełne uroku o wyjątkowym klimacie, wkomponowane w przepiękną górską scenerie.



Kompleks basenów termalnych powstał w 2015 roku na granicy Szaflar i Bańskiej Niżnej.
Projekt kąpieliska odbiega od tradycyjnych term, które dotychczas mogliśmy spotkać w okolicy. Przede wszystkim wyróżnia się wyjątkowym stylem, który tutaj panuje. Większość elementów wykonana z kamienia i drzewa, podkreślona jest góralskimi akcentami, które nadają temu miejscu wyjątkowy charakter. Cały urok szaflarskich term głównie widoczny jest nocą, kiedy wokół zapada cisza a nad naszymi głowami rozścielają się gwiazdy w towarzystwie księżyca. Podświetlane baseny stwarzają romantyczny nastrój, co sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce na romantyczny wieczór we dwoje.



Przechodząc do strefy kąpielowej, mamy do dyspozycji kilkanaście unikalnych  basenów z naturalną, surową wodą siarkową o temperaturze od 34 do 40 °C, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery gwarantują doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym. Lecznicza woda siarkowa pozwoli Państwu zadbać o zdrowie poprzez swój bogaty skład chemiczny (magnez, chlor, żelazo, mangan, sód, potas) oraz urodę.

Oddziaływanie wód geotermalnych na organizm, przejawia się poprzez szereg pozytywnych zmian związanych z układem krążenia oraz gospodarką hormonalną. Kąpiele siarkowodorowe działają zmiękczająco na naskórek, odczulająco oraz powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wskazań do kąpieli siarkowodorowych jest bardzo dużo. Do najważniejszych należą: przewlekłe zapalenia stawów, zapalenia nerwów pochodzenia toksycznego, stany po zatruciach metalami ciężkimi, nerwobóle, choroby narządu rodnego, łuszczyca i pokrzywka . Wody geotermalne dostarczają organizmowi minerałów i mikroelementów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek i tkanek. Skład jakościowy mikroelementów w wodach geotermalnych, często odpowiada składowi jakościowemu płynów ustrojowych naszego organizmu. Wody geotermalne mogą łagodzić podrażnienia skóry wywołane przez leczenie fotodynamiczne , czy podrażnienia wywołane przez środki chemiczne stosowane w zwalczaniu zmarszczek i trądziku.



Niewątpliwie przebywanie w wodzie o temperaturze powyżej 36 stopni ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Taką kąpiel docenimy szczególnie po forsownym treningu czy wytężonej pracy fizycznej. Rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i znajdujących się pod nią mięśni, umożliwia bowiem odtransportowanie nagromadzonego kwasu mlekowego do wątroby i jego rozkład. Zanurzenie w gorącej, bogatej w minerały wodzie łagodzi także sztywność stawów i otwiera skórne pory, ułatwiając uwalnianie toksyn. Taka kąpiel potrafi również świetnie odprężyć, zrelaksować i uspokoić. Ciepła woda przyspiesza krążenie limfy dzięki czemu wzrasta nasza ogólna odporność na przeziębienia czy grypę.

Oprócz basenów znajdziemy tutaj wiele atrakcji. Latem został uruchomiony olbrzymi balon dla dzieci, który dostarcza frajdy zarówno małym jak i dużym jego użytkownikom. Wielką radość dzieciom, jak i dorosłym sprawią 2 duże zjeżdżalnie, bez wątpienia są one najlepszym pomysłem na czyste szaleństwo.
Do dyspozycji mamy również dwie sauny suche oraz parowe, tężnię solną, kadzie z borowiną pochodzącą z ziem Czarnego Dunajca, jacuzzi, gabinet kosmetyczny, gabinet masażu, a także kameralne, granitowe niecki basenowe – które można sobie wynająć tylko dla siebie! Strefa relaksu pozwala nam przede wszystkim odciąć się od zgiełku, wyciszyć i zapomnieć na chwilę o trudach całego tygodnia.

Dla spragnionych wrażeń amatorów przygód na terenie obiektu rozciąga się wielopoziomowy Park Linowy na którym można sprawdzić swoje umiejętności i przez chwilę popatrzeć na świat z góry. Wisienką na torcie pośród dodatkowych atrakcji jest Huśtawka Wahadło o wysokości 27 metrów, która dostarczy nam niezapomnianą dawkę adrenaliny.
W „Gorącym Potoku” nie brakuje również wyśmienitej kuchni, której możemy skosztować w restauracji „Beef Master” serwującej steki z całego świata. Do dyspozycji mamy również bar Bistro z tradycyjną kuchnią, w której znajdziemy apetyczne burgery z prawdziwej wołowiny.



W okresie letnim do dyspozycji gości są także bary przy basenach, w których serwowane są przepyszne koktajle ze świeżych owoców, drinki i inne napoje orzeźwiające jak i pyszne zakąski. Wszystkie udogodnienia skracają czas wyczekiwania na posiłek aby w pełni cieszyć się wodnymi szaleństwami.

Dla milusińskich został utworzony pokój dziecięcy w którym można zorganizować urodziny i inne imprezy dla dzieci z opieką animatora, połączone z kąpielami oraz parkiem linowym.

Nie pozostaje nic innego jak na stałe zaznaczyć na mapie swoich ulubionych miejsc do wypoczynku. relaksu oraz wyśmienitej zabawy „Gorący Potok” w Szaflarach.





materiał prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama