Trwa program "Jeżdżę z głową"

Środa, 3 lutego 2016 16:49

Program ruszył w 2012 roku i dedykowany jest uczniom małopolskich szkół podstawowych którzy dzięki niemu uczą się jeździć na nartach i na snowboardzie. Młodzi ludzie poznają zasady bezpieczeństwa i wartości jakie niesie za sobą aktywny styl życia.

Od Pani Natalii Staszel z Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach otrzymaliśmy relację z realizacji programu "Jeżdżę z głową" w tej podhalańskiej gminie.

"W dniach od 19 do 28 stycznia uczniowie klas III i IV z Gminy Szaflary brali udział w Małopolskim projekcie nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”. Pierwsze szusy narciarskie uczestnicy zdobywali na wyciągu narciarskim w Bańskiej Wyżnej.

Łącznie w projekcie wzięło udział 135 uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Szaflary. Kurs obejmuje 20 godzin nauki jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, wypożyczenie sprzętu oraz dojazd dzieci ze szkół na wyciąg.

Projekt finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego, Gminy Szaflary oraz Rodziców dzieci biorących udział w projekcie."
Bardzo prosimy o nadsyłanie relacji z innych gmin które biorą udział w programie. Chętnie podzielimy się nimi z naszymi czytelnikami! Czekamy pod adresem narty@malopolskaonline.pl

wo/


Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama