Szczepan Karpiel z Zakopanego w Russian Freestyle Games

Czwartek, 3 marca 2016 11:25

Szczepan Karpiel zajął 2. miejsce podczas zawodów Russian Freestyle Games. Impreza odbyła się w miniony weekend w rosyjskim kurorcie “Słoneczna Dolina” niedaleko miasta Miass w południowym Uralu.

Zawody Slopestyle FIS w ramach Russian Freestyle Games były jednym z przystanków Pucharu Rosji w tej konkurencji. Impreza została rozegrana w niewielkim ośrodku narciarskim „Słoneczna Dolina”, którego stoki położone są pomiędzy 350 a 570 m n.p.m. Pomimo tak niewielkiej wysokości panują tam bardzo dobre warunki narciarskie, a 11 tras o łącznej długości ponad 7 kilometrów przyciąga miłośników narciarstwa m.in. z Czelabińska, czy Jekaterynburga. W czasie sobotniej, wietrznej rywalizacji najlepszy okazał się Rosjanin Anton Golubev. Wyprzedził on Szczepana Karpiela oraz swojego rodaka Dmitriia Mulendeeva.

“Z uwagi na silny wiatr przejechałem tzw. safe run, czyli bezpieczny przejazd bez zbędnych szaleństw. Pozwolił mi on do wywalczenia drugiego miejsca, z czego jestem bardzo zadowolony. Pogoda trochę nam przeszkadzała w rywalizacji gdyż warunki były bardzo zmienne, a prędkości różniły się z przejazdu na przejazd. Ciężko było zaplanować cały przejazd, ale ogólnie zawody uważam za bardzo udane.” – podsumował swój występ w Rosji zawodnik wspierany przez TAURON Bachleda Ski.

Kolejną imprezą, w której udział weźmie Szczepan będą Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie dowolnym w konkurencji slopestyle, które odbędą się już w tę sobotę (5 marca) na terenie snowparku Goobaya na Gubałówce.mat. prasowy

źródło: SNOW PR Events & Communications

komentarze
reklama
reklama