Na Kasprowy wraca najdłuższy slalom gigant w Polsce

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zawody „No Limit Kasprowy”, czyli polska „Gardenissima” odbędą się na Hali Goryczkowej w najbliższą sobotę (19 marca) z okazji obchodów 80-lecia kolei na Kasprowy Wierch. Dziś ostatni dzień zapisów.

Gigantyczny Gigant – najdłuższa trasa gigantowa w Polsce będzie prowadziła od trawersu poniżej Goryczkowej Przełęczy aż do szałasów przy wjeździe na nartostradę do Kuźnic.

Ponad 200 zawodników będzie miało do pokonania 80 bramek rozstawionych na długości 2025 metrów. Start trasy będzie ulokowany na wysokości 1880 m n.p.m., a meta 1320 m n.p.m. co oznacza, że różnica wzniesień wyniesie 560 m.

- Zawody No Limit to nawiązanie do tradycji zawodów narciarskich organizowanych w Zakopanem w latach 30. Ubiegłego wieku, niepowtarzalna możliwość sprawdzenia swojej kondycji i techniki narciarskiej, a jednocześnie świetna okazja do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami. Przygotowana i wygrodzona na całej długości trasa daje gwarancję udanego piątkowego treningu i wielkich sportowych emocji w sobotę – mówi Patryk Białokozowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu PKL.



W zawodach wezmą udział amatorzy narciarstwa oraz zawodnicy z punktami FIS sklasyfikowani w 13 kategoriach. Przy dużej liczbie zawodników pierwszy odcinek zawodów w Kotle Goryczkowym będzie wyścigiem równoległym, a dopiero na wypłaszczeniu w dolnej części Kotła trasy połączą się w jeden gigant. Zapisy trwają do 16 marca 2016 r.
Oprócz niepowtarzalnych emocji sportowych uczestnicy zawodów mogą liczyć na wiele atrakcji, wśród nich zniżkowe karnety całodzienne dla zawodników i nagrody.

To nie jedyna atrakcja zorganizowana przez PKL z okazji obchodów okrągłej rocznicy powstania kolei na Kasprowy Wierch. Obchody 80-lecia potrwają cały rok. W ich trakcie w największych miastach Polski (m.in. w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Sopocie) ustawiony zostanie interaktywny wagonik PKL, który z pomocą gogli VR zabierze odwiedzających w niesamowitą górską podróż. Od 15 kwietnia na Kasprowym Wierchu turyści mogą poznawać niesamowitą historię kolei linowej i sposób jej działania, korzystając z interaktywnej wystawy zorganizowanej w holu stacji górnej. Ważnym elementem wystawy jest ekspozycja poświęcona Ojcowi Świętemu, Janowi Pawłowi II. Innymi atrakcjami będą m.in. wystawy plenerowe oraz program edukacyjny dla młodzieży, który PKL zorganizowały wspólnie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama