Zwycięzcy II Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla Funkcjonariuszy Policji - najlepsi w teorii i praktyce

Wtorek, 22 marca 2016 18:39

Zawody, odbywające się pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, przeprowadzone na terenie Stacji Narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach - zorganizowane zostały przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego.

W wydarzeniu wzięło udział 32 zawodników rekrutujących się spośród funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową na stokach narciarskich oraz przedstawicieli pozostałych garnizonów Policji w kraju jak też reprezentantów Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Ponadto w przedsięwzięciu brali udział także policjanci - koordynatorzy z ramienia komend wojewódzkich Policji, zajmujący się problematyką pełnienia służby patrolowej na zorganizowanych terenach narciarskich.

Pierwszym etapem zawodów był test wiedzy zawodowej, w drugim uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności praktyczne na stoku, podczas slalomu giganta.

W uroczystym podsumowaniu zawodów uczestniczył insp. Paweł Dzierżak - Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który wręczył zawodnikom nagrody, w imieniu Komendanta Głównego Policji

Upominki okolicznościowe w imieniu Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego wręczył dr Marek Palik - członek zarządu, natomiast w imieniu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego - Maciej Kwiatkowski.

Najlepsi w zawodach okazali się reprezentanci garnizonu małopolskiego : sierż. szt. Dawid Śliski z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który najlepiej napisał test wiedzy oraz st. post. Maciej Kurzeja z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który z najlepszym efektem pokonał slalom gigant.

Laureaci w konkurencji Test Wiedzy:
I - miejsce - sierż. szt. Dawid Śliski - KMP w Tarnowie
II - miejsce - sierż. Paweł Buryl - KPP w Suchej Beskidzkiej
III - miejsce - st. asp. Mariusz Wójcik - KPP w Nowym Targu

Laureaci w konkurencji Slalom Gigant :
I - miejsce - st. post. Maciej Kurzeja - OPP w Krakowie
II - miejsce - mł. asp. Marcin Matusiak - OPP w Katowicach
III - miejsce - st. sierż. Grzegorz Kuras - KMP w Tychach

opr. s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

komentarze
reklama
reklama