Uwaga! Kradzieże na stokach narciarskich

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 20:25

Sezon narciarski w pełni. Każdego dnia wyciągi narciarskie oblegane są przez rzesze turystów. Do policjantów dociera coraz więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży sprzętu do jazdy na nartach.

- Do kradzieży najczęściej dochodzi w rejonach wyciągów, w momencie chwilowego pozostawienia sprzętu bez nadzoru na stojaku, w pobliżu lokalu gastronomicznego, przy samochodzie itp. Zdarzają się również dokonywane z premedytacją lub nieświadomie zamiany sprzętu pozostawionego na stojakach. Często straty powstałe w wyniku przestępstwa idą w tysiące złotych - mówi mł. asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - W miarę możliwości policjanci nadzorują miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do kradzieży, jednak pamiętajmy aby nie dawać złodziejom okazji. Miejmy zawsze na oku nasze narty i deski snowboardowe.

Właściciele stacji narciarskich, jak dodaje, również mogą podjąć kroki zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na swoich obiektach, chociażby w sferze informacyjno- profilaktycznej oraz odpowiedniego ulokowania stojaków na sprzęt narciarski i ich zabezpieczenia technicznego.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
komentarze
reklama
reklama