Bezpiecznie w kasku - edycja akcji w Spytkowicach (zdjęcia)

Niedziela, 5 lutego 2017 16:11

W Spytkowicach na stoku narciarskim „Beskid” odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich „Bezpiecznie w kasku”. Była to już szósta edycja programu, którego organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Grupa Podhalańska GOPR, Urząd Gminy Spytkowice, Żandarmeria Wojskowa, Allmedica oraz Stacja Narciarska – Beskid.

Wydarzeniu patronował portal Malopolskaonline.pl

W trakcie trwania imprezy przygotowany został pokaz ratownictwa, w trakcie którego policyjny patrol narciarski wraz z GOPR-owcami z Grupy Podhalańskiej dociera do poszkodowanego i wspólnie udzielają mu pomocy. Ofiara wypadku zostaje przetransportowana akią na dół stoku i przekazana karetce pogotowia.

Dorośli mogli również pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód z założonymi alkogoglami, które symulują stan nietrzeźwości, czy to kierującego, pieszego, czy narciarza.

Można było także wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

- Zorganizowane zostały również liczne konkursy oraz zabawy dla dzieci. Za udział dzieci otrzymywały drobne upominki. Ponadto w ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” przekazano dzieciom 4 kaski narciarskie ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka. Nagrody wręczali p.o. Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł. insp. Robert Bartosz, p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł. insp. Maciej Kubiak oraz Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek. W zabawach nie liczył się wynik, ale przede wszystkich udział i propagowanie bezpiecznego spędzania czasu - przypomina podkom. Roman Wolski z KPP w Nowym Targu.

Jak dodaje rzecznik komendy - tego typu imprezy, oprócz aspektu szkoleniowego generują również wysoką jakość współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich.

- Podziękować należy również wszystkim sponsorom, którzy wsparli naszą akcję, gdyż bez ich udziału akcja promująca bezpieczeństwo nie odbyłaby się - podsumowuje podkom. Wolski.

or. s/ zdj. Andrzej Habina
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama