Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach

Środa, 17 stycznia 2018 09:37

Białe szaleństwo na nartach czy desce to radość i przyjemność, ale by było bezpieczne trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W sezonie zimowym odbywa się wiele imprez promujących bezpieczeństwo na stoku - jedna z nich rozpocznie się w niedziele w Dwóch Dolinach.

Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach to akcja mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa na stoku zwłaszcza najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. To druga edycja wydarzenia, podczas którego uczestnicy poznają praktyczne zasady zachowania się na stoku w sytuacji zagrożenia, nauczą się zasad udzielania pierwszej pomocy i będą mogli w formie zabawy rywalizować o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stację Narciarską i sponsorów - czytamy w przesłanym zaproszeniu.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć pokaz umiejętności GOPR-owców oraz wziąć udział w nieodpłatnym szkoleniu z jazdy na stoku, prowadzonym przez Szkołę Narciarską Dwie Doliny. Będzie też można dowiedzieć się, czego nie robić na stoku i jak się na nim zachowywać podczas jazdy, by sprawiała ona czystą przyjemność i by szanować innych szusujących.

Na najmłodszych uczestników czekać będą atrakcje przygotowane przez profesjonalnego animatora.

- Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy rozpropagować bezpieczny styl jazdy. Jesteśmy przekonani, że ucząc odpowiedzialności na stoku najmłodszych, wpływamy również na ich rodziców i postronnych obserwatorów, którzy sami mogą bardzo wiele skorzystać dzięki wiedzy, którą będziemy się dzielić podczas wydarzenia – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla i ***Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort.

Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach to akcja, która odbędzie się 21 i 28 stycznia oraz 11 i 25 lutego 2018 r., w godz. 11.00-14.00 na stoku Stonoga, zlokalizowanym na Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.Program imprezy:
Godz. 11: rozpoczęcie imprezy przez konferansjera/przedstawienie planu wydarzenia
Godz. 11:30-12:00: panel GOPR (własne stanowisko) – zainscenizowanie akcji ratunkowej, przekazanie informacji o tym, jak zachowywać się na stoku w sytuacji zagrożenia
Godz. 11.00-14.00: konkurs z nagrodami podczas prowadzenia profesjonalnych animacji dla najmłodszych
Godz. 11-14:00: panel Policji: udzielanie informacji dot. bezpieczeństwa na stoku, stoisko z ulotkami (tylko 11 lutego)
Godz. 11-14:00: panel Fundacji Bezpiecznie do Celu i Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego – symulacja jazdy po alkoholu za pomocą alkogogli; współczesne zagrożenia: punkt informacyjny
Godz. 11.00-14.00: konkurs wiedzy z nagrodami na stoisku Stacji Narciarskiej, angażujący uczestników wydarzenia
12:00 – panel Szkoły Narciarskiej Dwie Doliny: doskonalenie jazdy przez 30 min, grupa do 5 os., wiek: pow. 5 lat (1 półgodzinny panel: hamowanie przed przeszkodą, kontrola prędkości, zatrzymywanie się na stoku podczas jazdy, zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie pomocy)
Godz. 14.00: zakończenie imprezy

Patroni medialni: TVP Kraków, Radio RDN, Polskie Radio Program Czwarty, Gazeta Krakowska
Partnerzy: Gmina Piwniczna Zdrój, GOPR (Krynica), Fundacja Bezpiecznie na Stoku, Policja (Nowy Sącz), Szkoła Narciarska Dwie Doliny
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama