Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie

Piątek, 2 marca 2018 16:10

Niespełna trzystu zawodników z 35 uczelni znalazło się na wstępnych listach startowych Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie. Impreza, której organizatorem jest AZS Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się w piątek w stacji narciarskiej Wisła-Skolnity.


Snowboardziści o medale AMP rywalizować będą w piątek w slalomie gigancie. Z kolei dzień później zaplanowana jest rywalizacja o Puchar AZS w Banked Slalomie.

Na liście startowej są studenci z Bydgoszczy (Wyższa Szkoła Gospodarki), Gdańska (Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański), Jeleniej Góry (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa), Katowic (Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Śląski), Kielc (Politechnika Świętokrzyska), Krakowa (Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Rolniczy), Leszna (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa), Lublina (Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej i Uniwersytet Medyczny), Łodzi (Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny), Olsztyna (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Opola (Politechnika Opolska), Poznania (Politechnika Poznańska i Uniwersytet Adama Mickiewicza), Szczecina (Uniwersytet Szczeciński), Warszawy (Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytet Warszawski), Wrocławia (Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Wrocławski).

Do tej pory zakończyła się rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach oraz futsalu. Zaraz po snowboardzistach do rywalizacji przystąpią narciarze, którzy od poniedziałku w Zakopanem będą walczyć o medale w slalomie i slalomie gigancie.

źródło: mat. prasowy

komentarze
reklama
reklama