Najszybsi zawodnicy, największe sportowe emocje. No Limit Kasprowy już 24 marca

Wtorek, 20 marca 2018 09:07

Już po raz trzeci profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego zmierzą się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. Zawody No Limit Kasprowy 2018 odbędą się 24 marca na szczycie Kasprowego Wierchu.

Zawody No Limit Kasprowy to konkurencja slalomu giganta z elementami supergiganta, która zostanie rozegrana na Kasprowym Wierchu. Dzięki świetnym warunkom śniegowym, zawodnicy będą rywalizować na Hali Goryczkowej. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności i prędkość na ponad dwukilometrowej trasie, która jest najdłuższa
w tej konkurencji w Polsce. Pierwszy zjazd zaplanowano na godz. 11.00 z zastrzeżeniem ewentualnej zmiany godziny.

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy do 23 marca do godz. 18.00 zarejestrować się na stronie internetowej www.nolimitkasprowy.pl oraz uiścić opłatę startową. W przypadku wysokiej frekwencji rejestracja może być zamknięta wcześniej.

Start zostanie ustawiony pod Przełęczą nad Zakosami na wysokości ok. 1860 m n.p.m. w dół Kotła Goryczkowego, a meta będzie znajdować się przy szałasie na Polaku, czyli w miejscu, w którym rozpoczyna się nartostrada do Kuźnic. Do przejechania zawodnicy mają ponad 2 km. Szacowany najlepszy czas przejazdu powinien wynieść około dwóch minut.

- No Limit Kasprowy to jedyne tego typu zawody w Polsce, gdzie amatorzy mogą zmierzyć się z zawodowcami. Jest to również niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności narciarskie na jedynych w Polsce terenach przypominających warunki alpejskie. Trasa wymaga bardzo dobrej kondycji i świetnego przygotowania, ale rywalizacja to nie wszystko. Zależy nam, aby impreza również integrowała wielbicieli narciarstwa – mówi z Marcin Blauth firmy No Limit.

- Kasprowy Wierch to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można przeprowadzić tak ambitną rywalizację. To tutaj znajdują się najwyżej położone w Polsce trasy narciarskie, na których można jeździć na naturalnym śniegu. Kasprowy Wierch może pochwalić się bogatymi tradycjami sportowymi. Narciarze pierwszy raz do konkurencji w tym miejscu stanęli ponad 100 lat temu, w marcu 1910 r. Chcemy podtrzymywać tę piękną tradycję – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Od godz. 12.00 uczestnicy zawodów będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej strefy Zawodnika i Kibica w Kuźnicach przy dolnej stacji kolei na Kasprowy Wierch. Ceremonię rozdania nagród zaplanowano na godz. 16.00. Każdy zawodnik poza wyśmienitą rywalizacją i niepowtarzalną atmosferą może liczyć na upominek, a dla najlepszych przewidziano nagrody.

W zeszłym roku w No Limit Kasprowy 2017 wzięło udział ponad 280 uczestników. Najlepszy czas przejazdu (1:25,00) uzyskał Antoni Szczepanik. Najszybszą kobietą drugiej edycji została Magdalena Kłusak z czasem 1:25,32. Natomiast w klasyfikacji „z przelicznikiem”, uwzględniającej wiek i płeć uczestników, zwyciężyła Ewa Derwinis.

Więcej informacji (harmonogram, regulamin, relacje z poprzednich edycji i inne) znajduje się na stronie: www.nolimitkasprowy.pl.

opr. s/

źródło: mat. prasowy

komentarze
reklama
reklama