Po sąsiedzku: Szczyrk uroczyście otworzył nową kolej linową na Zbójnicką Kopę

Sobota, 22 grudnia 2018 21:48

21.12.2018 – data, która przejdzie do historii narciarstwa w Beskidach. Piątek o godzinie 7.30 Władze Szczyrk Mountain Resort oraz Burmistrz miasta Szczyrk Antoni Byrdy uroczyście otworzyli nową 6-osobową kolej na Zbójnicką Kopę.

„Jest to przełomowy moment dla Szczyrku, dla naszych gości 
i całego regionu – na połączenie koleją Dużego Skrzycznego i Małego Skrzycznego czekaliśmy kilkadziesiąt – mówi Burmistrz”. Nowa kolej startuje z Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) – 67 krzesełek wyjeżdża bardzo widokową trasą na Zbójnicką Kopę (1205 m n.p.m.). Z tego miejsca już od 15 grudnia narciarze i snowboardziści mogą przemieszczać się dwukierunkowo pomiędzy ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i Centralnym Ośrodkiem Sportu Skrzyczne. 
„Nowe połączenie do COSu to przede wszystkim nowa trasa nr 3c ze Zbójnickiej Kopy do Ondraszka, nowy profil i szerokość otrzymała niebieska trasa 3b, która zjeżdża na Halę Skrzyczeńską" – mówi dyrektor SMR – Grzegorz Przybyła.

Na uroczystym otwarciu kolej, przecięciu wstęgi był również nowy Dyrektor Generalny TMR Polska – Ivan Dic, który podkreślił, że Szczyrk z ponad czterdziestoma kilometrami tras i 7 nowoczesnymi kolejami linowymi jest największą narciarską destynacją w Polsce i jakością będzie aspirował do największych kurortów zimowych w Europie.

Dzisiejszego wietrznego dnia ośrodek pokazał również, że porywy wiatru rzędu 65 km/h już nie są mu straszne. Wdrożone w tym sezonie rozwiązania przeciwwiatrowe takie jak CPS (system monitorowania położenia liny) oraz tzw. Banany na kanapach kolei spełnią swą funkcję znakomicie a goście ośrodka mogą jeździć w komfortowych warunkach.

Na stokach Szczyrk Mountain Resort zaproszeni goście pojawili się dziś wyjątkowo wcześnie, bo już kilka minut po 7.00 – „Uroczyste otwarcie to też możliwość przetestowania nowego produktu, który będzie dostępny na wybranych trasach już od połowy stycznia 2019 – tzw. Fresh Track – mówi Brand Manager Beata Markiewicz. Jazda po sztruksie to produkt dla ograniczonej ilości gości, którzy będą mogli szusować na kilku trasach od godziny 7.30 – czyli godzinę przed startem ośrodka aż do godziny 9.00, a czas spędzony na nartach zakończy się śniadaniem w formie bufety w Snow Boxie na Hali Skrzyczeńskiej. Szczegółowe informacje o produkcie będą dostępne z końcem roku na stronie Szczyrkowski.pl

Przed świętami Bożego Narodzenia w całym Szczyrku na 1 dniowym skipassie goście będą mieli do dyspozycji ponad 15 km tras oraz 6 kolei linowych, dodatkowo od 22.12 będzie kursował darmowy skibus. 
Ośrodki wykorzystały ostatnie mroźne dni i dośnieżały trasy – SMR – trasę nr 10 na Julianach oraz trasę nr 7 i 1, COS – trasę FIS, a ocieplenie i prognozowane w Święta opady śniegu pozwolą uruchomić kolejne trasy.

materiał prasowy TMR Polska
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama