Uff, ale śniegu! Czy to już klęska urodzaju?

Środa, 9 stycznia 2019 09:49

W południowej Małopolsce właściwie od kilkunastu dni bez większych przerw pada śnieg. Na początku było super, naturalna pokrywa, wszędzie wokół biało. Potem zaczęły się pierwsze problemy.

Lawinowa "4", czyli bardzo duże zagrożenie spowodowało zamknięcie trasy na Kasprowy Wierchu gdzie śniegu jest ponad 2 metry! W galerii publikujemy zdjęcia ukazujące bajkowy krajobraz Tatr ze szczytu Kasprowego, jaki kilka dni temu korzystając z pogodowego okna uchwycił nasz fotoreporter.

Dziś według komunikatu PKL trasa w Kotle Gąsienicowym miała zostać uruchomiona ponownie i jak zaobserwowaliśmy na webcamera.pl wyciąg niedawno ruszył.Na większości stacji naturalne opady poprawiły i tak już dobre warunki, gdzieniegdzie jedynie duża pokrywa śniegu wyłącza z eksploatacji taśmy dla dzieci, ale zabawy i tak jest mnóstwo i otwierane są kolejne trasy.

Powodów do zadowolenia nie mają jednak narciarze z okolic Gorlic - dopiero na 12 stycznia otwarcie zapowiada wyciąg Smrekowiec, a Magura Ski Park która zapowiadała start na 5 stycznia, kilka minut przed startem, kiedy - jak wynika z komentarzy wściekłych narciarzy na profilu stacji - ludzie czekali już pod kasami odwołała start. Co gorsza, do dziś nie wskazano żadnej nowej daty.
wo, zdjęcia Piotr Korczak
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama