Karnawałowy Bieg w Chochołowie

Poniedziałek, 11 lutego 2019 18:52

Niedziela i piękna pogoda sprawiły, że na starcie I Biegu Karnawałowego wokół Chochołowskich Term stawiła się prawie setka miłośników narciarstwa biegowego i dobrej zabawy.

Dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali ze sobą w łącznie ośmiu kategoriach wiekowych, na dystansach od 500 do 3200 metrów, w tym kategoria Open. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Chochołowskie Termy i Lokalną Organizację Turystyczną - Chochołowski.

Największą frajdę wywołała właśnie kategoria open, gdzie liczył się pomysł, inwencja twórcza uczestników oraz dobra zabawa. Nagle, na trasie koło Term zaroiło się od jednorożców, księżniczek, wikingów, klaunów i wielu innych postaci z bajek i filmów. Jury oceniające stroje miało bardzo trudne zadanie, żeby wybrać te najlepsze. Wygrała rodzina Fatlów z Kościeliska. Tata był przebrany za Wikinga, mama za Pocahontas a syn za Św. Franciszka.

Przy okazji zawodów, zorganizowano akcję "Bezpiecznie na Nartach" - projekt Tomasza Witka, wspierany również przez Chochołowskie Termy. Obok tras można było nauczyć się, jak zachować się w czasie wypadku narciarskiego i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Każdy mógł skorzystać z symulatora biegów narciarskich oraz, po założeniu specjalnych gogli, zobaczyć, co dzieje się z nami podczas jazdy na nartach pod wpływem alkoholu. Dzieci natomiast mogły skorzystać z opieki animatorów.

Mat. prasowy LOT Chochołowski i Chochołowskie Termy, zdjęcia Piotr Korczak
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama