Finał akcji „Bezpiecznie na Nartach”

Sobota, 23 lutego 2019 11:00

Organizatorzy musieli być wyjątkowo grzeczni bo pogoda dopisywała podczas tegorocznych akcji wyjątkowo. Było wszystko, czego profilaktyczne zimowe akcje potrzebują. Słońce, śnieg i narciarze. Za nami „grande finale”.

„Bezpiecznie na Nartach” to specyficzna forma nauki - mówi pomysłodawca akcji Tomasz Witek. Nie chcemy nudzić zasadami bezpiecznej jazdy na nartach czy snowboardzie. Chcemy zainteresować, rozbawić ale jednocześnie chcemy by duża dawka wiedzy została z naszymi uczestnikami trochę dłużej niż przez te kilka godzin eventu.
Czy nam się udaje? Jesteśmy pewni, że tak. Świadczą o tym informacje zwrotne, uśmiechy na twarzach. Wszystko co dobre jednak szybko się kończy i za nami ostatni już oficjalny event akcji 2018/2019.


Żegnaliśmy się z uczestnikami akcji, podczas imprezy organizowanej na stokach GrapaSki w Czarnej Górze. Był jak zawsze dużo słońca (dziękujemy pogodo!), dużo zabawy, dużo profilaktyki. Tradycyjnie były lekcje pierwszej pomocy z Podhale Rescue Team. Były alkogogle, które jak wynika z naszych obserwacji cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród narciarzy i snowboardzistów. Tradycyjnie także zabraliśmy wszystkich na mistrzostwa świata w narciarstwie biegowym, dzięki ergometrowi narciarskiemu. Nasi najmłodsi uczestnicy brali udział w licznych animacjach specjalnie przygotowanych. Nie zabrakło znaków ostrzegawczych oraz ścianki z wesołą animacją. Ok godz. 13.00 odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Wszystko prowadzone było w rytm muzyki pod czujnym okiem konferansjera.


Oczywiście w trakcie całego cyklu nie brakowało ciekawych konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcji "Bezpiecznie na nartach" patronował minister sportu Witold Bańka oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber.

mat. prasowy
komentarze
reklama
reklama