Weekend na sportowo w Zawoi

Wtorek, 5 lutego 2013 17:59

W najbliższy weekend 9 i 10 lutego (sobota, niedziela) Zawoja zaprasza amatorów białego szaleństwa, niezależnie od wieku.

W sobotę zaplanowano zawody narciarskie „Puchar Mosornego Gronia”. Zawody rozegrane zostaną w kategorii slalom gigant w kilku grupach: dzieci (rocznik 2000 i młodsi), młodzież (1999-1995), kobiety, mężczyźni, oldboje (rocznik 1960 i starsi). Biuro zawodów będzie czynne od godziny 8.00, pół godziny później rozpocznie się wydawanie numerów startowych i potem oglądanie trasy. „Puchar” rozpocznie się startem najmłodszej grupy o godz. 10.30, zakończenie planowane jest na godzinę 14.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego na adres mailowy mosorny.gron@pkl.pl oraz w dniu zawodów do godziny 9.30. Wpisowe kosztuje 20 zł, obejmuje napoje gorące i posiłek. Biuro zawodów będzie zlokalizowane obok kas stacji dolnej OTN Mosorny Groń. Będzie czynne od godz. 8.00 do godz. 9.30.

W niedzielę natomiast na skoczni przy boisku LKS „Huragan” w Skawicy odbędą się VI Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski.

Start zaplanowano na godz. 12.30 w pięciu kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: narty, rower, aparat fotograficzny, odtwarzacze mp4, na wszystkich uczestników atrakcje dodatkowe: kulig, skutery śnieżne, przejażdżka ciuchcią. Obligatoryjny dla uczestników skoków jest kask!

W niedzielę od godz. 13.00 na placu obok skoczni narciarskiej zaplanowano także cieszący się dużym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych „Zjazd na cymkolwiek”.

- Serdecznie zapraszam do Zawoi i do Skawicy dzieci, młodzież wraz z rodzicami i opiekunami. Czeka na Was cudowna zima, dobrze przygotowane wyciągi, sztuczne lodowisko oraz atrakcji sportowych, że aż hej!!!! W sobotę zapraszam do spotkania na „Mosornym Groniu” w ramach „Pucharu Mosornego Gronia”, a w niedzielę na dalszy ciąg tego sobotniego współzawodnictwa, czyli na Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich oraz na zjazdy na cymkolwiek. Zapewniamy niesamowite wrażenia, fajne nagrody, dodatkowe atrakcje, na przykład kulig czy skutery śnieżne. Będzie także okazja do sprawdzenia swojej kreatywności i przygotowania „pojazdów” na zjazd na cymkolwiek. Zapraszamy do zabawy, wypoczynku, do korzystania z uroków białego szaleństwa pod Babią Górą! Czekamy na Was! – zachęca turystów Tadeusz Chowaniak, wójt Zawoi.

opr.s/

źródło: Grupa KUC

komentarze
reklama
reklama