Półmetek eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim

Środa, 13 lutego 2013 19:44

W miniony weekend na północnych zboczach Łysej Góry niedaleko Limanowej odbyły się kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim. Był to już 6 przystanek tego cyklu, co oznacza, że tegoroczne zmagania są już na półmetku. Najbliższa szansa na podwyższenie swojego dorobku punktowego już w najbliższą niedzielę 17 lutego w Szczawnicy.

Mimo obfitych opadów śniegu, które poprzedziły kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim, stok w ośrodku Limanowa-Ski został świetnie przygotowany na przyjęcie ponad 80 zawodników.
700 - metrowa trasa o przewyższeniu bliskim 170 metrów posiada homologację FIS, więc spełniała wszelkie warunki by rozegrać rywalizację w slalomie gigancie. Ustawienie linii przejazdu bardzo odpowiadało zawodnikom, zwłaszcza w drugim przejeździe, kiedy umożliwiało rozwinięcie większej prędkości.

Czasy osiągnięte przez najlepszych narciarzy wyniosły ok. 33-34 sek., w pierwszym przejeździe i ok. 32 sekund w drugiej próbie. Licząc w kolejności od grupy najstarszej, najlepszymi pośród panów okazali się: Wojciech Gajewski, Krzysztof Wsół, Filip Robotycki oraz Aleksander Jasiński. Wśród narciarek triumfowały: Agnieszka Leonowicz, Aleksandra Libera-Cichy, Monika Zwijacz.

Kolejne zawody odbędą się 17 lutego na stoku Palenica w centrum Szczawnicy. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury, który przyjmował będzie zgłoszenia drogą mailową pod adresem: mokszczawnica@pro.onet.pl. Opłata startowa wynosi 40 zł i będzie zbierana od godziny 9.00 w biurze zawodów usytuowanym pod stokiem. Rozpoczęcie rywalizacji przewidziano na 11:00. Planowana trasa przejazdu ma ok. 250 m. przewyższenia, natomiast jej długość to blisko 1000 m.

Przed narciarzami jeszcze 4 eliminacje, co daje im spore szanse na uzbieranie 60 punktów potrzebnych do startu w kwietniowym finale imprezy, który odbędzie się na Kasprowym Wierchu. Warto pamiętać, że wyjątkiem według regulaminu są seniorzy, którym udział w zawodach wieńczących tegoroczny cykl Mistrzostw Polski Amatorów gwarantuje liczba 10pkt.

Więcej informacje na www.tauronbachledaski.pl
Andrzej Lesiewski, zdj. W. Bubniak
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama