W niedzielę 300 najszybszych zawodników zjedzie z Kasprowego Wierchu - "na krechę"

Środa, 20 lutego 2013 00:15

24 lutego odbędzie się finał narciarsko-snowboardowego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę 2013. W niedzielny poranek ze szczytu Kasprowego Wierchu wystartuje równocześnie 300 amatorów zawrotnych prędkości z całej Polski, a przyświecać będzie im tylko jeden cel – dojechać pierwszym do mety. Starterem tegorocznego wyścigu będzie Adam Małysz.

Wszyscy śmiałkowie i fani zawrotnych prędkości wzywani na start! Piąta edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę powróciła w 2013 roku w polskie góry, stając się ponownie powodem najszybszej rywalizacji w sezonie zimowym. W masowym wyścigu walczą ze sobą jednocześnie narciarze, snowboardziści, kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna - ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwana „krechę”.

Po dwóch latach rozgrywania zawodów na słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy, masowy zjazd powróci na „świętą górę” fanów białego szaleństwo – Kasprowy Wierch. Ze szczytu Kasprowego Wierchu trasą do Kuźnic zjedzie równocześnie ramię w ramię 300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów, wyłonionych w krajowych eliminacjach. Zwycięzca zawodów w 2009 roku – Wojtek Szczepanik – pokonał ośmiokilometrową ekstremalną trasę wyścigu z Kasprowego w 6 minut i 18 sekund. O tym, czy ten wynik zostanie poprawiony w tym roku, dowiemy się już 24 lutego.

Wśród uczestników startujących w Red Bull Zjazd na Krechę pojawią się również muzycy, dziennikarze, aktorzy oraz sportowcy. W zwartych szeregach na linii startu będzie można zobaczyć m.in. zespół Afromental, Beatę Sadowską, Staszka Karpiela oraz Rafała Mroczka. Grupę 300 śmiałków, która będą rywalizować „na krechę” wystartuje Adam Małysz!

Eliminacje do finałowego Zjazdu wciąż trwają! Ostatnia szansa na awans i zagwarantowanie sobie miejsca na linii startu możliwe już w najbliższą sobotę 23 lutego na zakopiańskiej Polanie Szymoszkowej. Zapisy internetowe na ten przystanek są już zamknięte, ale można się jeszcze zgłosić w dniu eliminacji w biurze zawodów między 14:00 a 16:30. Ilość miejsc jest ograniczona.

Poniżej prezentujemy film nagrany przez jednego uczestników eliminacji w Jurgowie.


Program zawodów
23 lutego ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA, godz. 18:30
Potwierdzanie zapisów internetowych 12:00 – 14:00
Zapisy na miejscu – 14:00 – 16:30
Start zawodów w niedzielę 24 lutego o godzinie 08.00

****

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: narciarz, narciarka, snowboardzista i snowboardzistka. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody rzeczowe od firm HEAD, Dakine, GoPro, Quiksilver, Roxy o wartości blisko 50 000 zł.

Więcej informacji na www.redbullzjazdnakreche.pl


opr.s/ zdj. Michał Adamowski
komentarze
reklama
reklama