Puchar AZS. Berezik i Ilewicz najlepsi w Zakopanem (zdjęcia)

Czwartek, 7 marca 2013 16:55

ZAKOPANE. Za nami trzeci dzień zmagań w ramach Akademickich Mistrzostwach Polski. W konkurencji slalom triumfowali Jakub Ilewicz i Anna Berezik, którzy potwierdzili tym samym swoją doskonałą formę w tym sezonie.

Od wczesnego rana na stoku Harenda w Zakopanem trwała finałowa rywalizacja narciarzy w konkurencji slalom, rozgrywanej w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Na starcie pojawiło się 80 zawodników i 60 zawodniczek, którzy zapewnili sobie awans we wczorajszych eliminacjach.

Także dziś, najlepsi alpejczycy wśród studentów musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami. Nikt nie miał jednak zamiaru odpuszczać i do samego końca trwała rywalizacja o jak najlepsze wyniki.

Po raz kolejny triumfowali Jakub Ilewicz i Anna Berezik. Wynik ten, obok zwycięstwa obojga zawodników w rozegranym we wtorek slalomie gigancie, jest potwierdzeniem ich świetnej formy w tym sezonie.

Szczególne powody do zadowolenia ma Ilewicz, który odebrał wczoraj kluczyki do nowej Toyoty Yaris. Samochód osobowy jako nagroda dla najlepszego zawodnika zakończonego niedawno cyklu AZS Winter Cup to jeden z efektów współpracy AZS z programem TAURON Bachleda Ski.

Sam Andrzej Bachleda Curuś, czyli główny pomysłodawca akcji mającej na celu odbudowę polskiego narciarstwa alpejskiego, z zainteresowaniem śledził zmagania studentów. Czas pokaże czy znalazł się wśród nich godny następca naszego najbardziej utytułowanego narciarza w historii.

Odpowiedzialny za organizację zawodów w Zakopanem Dariusz Piekut, wiceprezes AZS Środowisko Warszawa, nie krył po ceremonii rozdania nagród swojego zadowolenia: „Nie było większych niespodzianek w walce o czołowe miejsca, wygrali faworyci, ale już nie z tak wielką przewagą. Nie ma jednak wątpliwości, że Ania oraz Kuba są aktualnie poza zasięgiem swych rywali. Widoczny jest ciągły wzrost poziomu i umiejętności biorących w zawodach narciarzy, co bardzo cieszy i dobrze rokuje na przyszłość. Duże podziękowania należą się ekipie przygotowującej stok. Dzięki nim udało się rozegrać bezpiecznie zawody, a co za tym idzie uniknąć groźnych wypadków oraz kontuzji. Mamy dużo powodów do zadowolenia, żałujemy jedynie, że do następnych AMPów trzeba czekać cały rok!”

To już koniec zmagań studentów w tym sezonie. Relacje, galerie zdjęć i materiały filmowe z poszczególnych przystanków AZS Winter Cup oraz Akademickich Mistrzostw Polski znaleźć można na stronach: www.tauronbachledaski.pl i www.facebook.com/TauronBachledaSki.

Wyniki konkurencji slalom
Mężczyźni:
1. Kuba Ilewicz - AWF Katowice, 0:39,15, 0:41,12, S: 1:20,27
2. Wojciech Szczepanik - AWF Katowice, 0:39,55, 0:41:02, S: 1:20,57
3. Jakub Głodek – Gajewski – ALK Warszawa, 0:40,06, 0:41,65, S: 1:21:71

Kobiety:
1. Anna Berezik – AWF Kraków, 0:40,50, 0:44,82, S: 1:25,32
2. Katarzyna Leszczyńska – ASP Warszawa, 0:41,29, 0:45,30, S: 1:26,59
3. Alicja Będkowska – ALK Warszawa, 0:41,71, 0:45,15, S: 1:26,86

źródło: organizator, opr.s/ zdj. Michał Adamowski
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama