Małopolska Licealiada w Snowboardzie. Piotr Tański i obie drużyny I LO w Nowym Targu - mistrzami (zdjęcia)

Wtorek, 12 marca 2013 21:09

Stok Polczakówka był bardzo szczęśliwy dla reprezentantów nowotarskiego I LO, biorących udział w Małopolskiej Licealiadzie w Snowboardzie. Dziewczęta i chłopcy zajęli pierwsze miejsca w punktacji zespołowej. Najlepszy wynik, w historii występów w zawodach na tym szczeblu, osiągnęli chłopcy, zajęli wszystkie miejsca na podium.

19 lutego w Rabce-Zdroju na stoku Polczakówka odbyły Powiatowe zawody w Snowboardzie. Były to eliminacje do Małopolskiej Licealiady. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów (6 dziewcząt i 5 chłopców).

I miejsce wywalczył Piotr Tański ( 1C), II miejsce Tomasz Chowaniec (3C), V miejsce Tomasz Majda (2B), XI miejsce Szymon Pęksa (2C) , XII miejsce Marcin Chowaniec (2C).

Dzięki wspaniałej postawie naszych zawodników I LO wygrało punktację drużynową chłopców oraz awans do województwa.

Z kolei wśród dziewcząt II miejsce zdobyła Julia Kabacińska (2B), IV miejsce Adela Mędoń (2B), VI miejsce Magdalena Ciągwa (2E), IX miejsce Irena Dziadkowiec (3G), XII miejsce Daniela Szumala (3G), XV miejsce Klaudia Maciata. Dziewczęta wywalczyły II miejsce drużynowo i awans do finałów.

Po sukcesach w zawodach powiatowych nasi zawodnicy zdominowali Małopolską Licealiadę indywidualnie oraz drużynowo.

W Małopolskiej Liceliadzie czyli Mistrzostwach Województwa MZS, który odbył się 28 lutego 2013r. I miejsce drużynowo zdobyli chłopcy w składzie: Piotr Tański, Tomasz Chowaniec, Tomasz Majda i Szymon Pęksa. Indywidualnie całkowicie zdominowali rywali nie dając im szans na medale, wywalczli wszystkie miejsca na podium: I miejsce i tytuł mistrza województwa zdobył Piotr Tański, II miejsce Tomasz Chowaniec, III miejsce Tomasz Majda, XIII miejsce Szymon Pęksa. Rzadko się zdarza, aby uczniowie jednej szkoły zdobyli wszystkie medale na zawodach wojewódzkich.

Również dziewczęta w składzie: Julia Kabacińska, Adela Mędoń, Magdalena Ciągwa, Paulina Magierska zdobyły drużynowo I miejsce.

Indywidualnie wywalczyły sobie: III miejsce Julia Kabacińska, V miejsce Adela Mędoń, IX miesce Magdalena Ciągwa.

Szymon Pohrebny, opiekun snowboardzistów, zdj. Wiesław Perucki i Szymon Pohrebny
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama