Justyna siódma

Justyna Kowalczyk zajęła w Val di Fiemme siódme miejsce w biegu ze startu wspólnego na 10 km techniką klasyczną. Szósty etap narciarskiego cyklu Tour de Ski wygrała Norweżka Therese Johaug.

Kowalczyk początkowo biegał za trzema Norweżkami, ale te szybko jej odjechały. Potem naszą mistrzynie olimpijską zaczęły minąć kolejne zawodniczki. Linię mety minęła 1:47.2 po zwyciężczyni. ylwia Jaśkowiec była 16. - 2.50,8 straty, a Kornelia Kubińska 25. - 3.54,2.

Pięć pierwszych etapów cyklu wygrała Marit Bjoergen, dopiero w dzisiaj Johaug zdołała przełamać jej hegemonię. W klasyfikacji generalnej Tour de Ski, przed ostatnim etapem, czyli wbiegiem na słynną górę Alpe Cermis, prowadzi Bjoergen przed Weng i Johaug, Kowalczyk jest szósta.