Koncert JWP/BC i PRO8L3M

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W piątek 23 stycznia w Zakopanem odbędzie się koncert warszawskich zespołów JWP/BC i PRO8L3M. Imprezie patronuje Małopolskaonline.pl.

Rok 2014 to dla obu zespołów to bardzo gorący, pracowity okres. Panowie z JWP/BC zagrali kilkanaście koncertów, nakręcili świetnie przyjęty teledysk w Brazylii i świętowali jubileusz 18 urodzin zespołu na wyprzedanym koncercie w stołecznym mieście.

PRO8L3M jesienią zagrał serie kapitalnie przyjętych koncertów. Na każdy z kilkunastu występów zabrakło biletów a EP i mixtape grupy rozeszły się w rekordowym tempie. Duet zamknął rok otrzymując nagrodę artysty roku w konkursie „Nocne Marki” magazynu Aktivist .

Po serii sukcesów zespoły postanowiły odpocząć na swój wyjątkowy sposób. JWP/BC i PRO8L3M udają się do kultowego, zimowego kurortu, gdzie 23 stycznia zagrają koncert w zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim.

JWP/BC & PRO8L3M
Dworzec Tatrzański, Krupówki 12, Zakopane
23.01.2014 r. otwarcie bram 19:00, start: 20:00
Bilety: 30 zł – dostępne w kasie klubu do 22 stycznia
35 zł – dostępne na JWPCREW.PL / w dniu koncertu

JWP/BC
Ostatnie lata działalności JWP to jedna z ciekawszych kart w historii polskiego rapu. Fenomenalne street single „Tworzymy historie” czy „Panorama”, wydane z okazji 16-lecia grupy na winylu i okraszone video-relacjami z muzyczno-graficiarskich podróży po Europie oraz Azji, to prawdziwe perełki, udowadniające, że mamy do czynienia z jedną z najważniejszych obecnie grup hiphopowych. W międzyczasie crew rozrosło się trwale do konfiguracji JWP/BC, a poszczególni jego członkowie tak aktywnie włączyli się we współpracę z innymi rapowymi artystami, że doprawdy nie sposób wymienić tu choćby połowy licznych featów i kolaboracji. Obecny trzon JWP tworzą: Ero, Łysol i Kosi. W tym roku Jaśnie Wielmożnych Panów spotkało też inne zaszczytne wyróżnienie – znaleźli się w gronie elitarnym zespołów, reprezentujących Polskę na największym hiphopowym festiwalu muzycznym w Europie, czyli Hip Hop Kempie w czeskim Hradec Kralove.
PRO8L3M:

PRO8L3M to projekt obok którego nie sposób przejść obojętnie. Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował w 2013 kontrowersyjnym materiałem EP C30-C39, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych niezrozumiałym i trudnym do sklasyfikowania wątpliwym fenomenem. Mimo tego EP znalazło się wysoko w większości podsumowań 2013, a ostry i bezkompromisowy język Oskara oraz produkcyjne skillsy Steeza znalazły ujście w kolejnej produkcji - Art Brut. Cały nakład nowego wydawnictwa rozszedł w kilkadziesiąt minut w dniu premiery, a materiał doczekał się m.in. takiego podsumowania: „Jeśli nie zgadzacie się na rap o rapie, pustosłowie i upychanie tej muzyki w letnią, konserwatywną formę, musicie natrafić na Pro8l3m. Oskar i Steez83 nagrali płytę, która jest jak ta scena w "Pulp Fiction", w której Vincent Vega robi Mii Wallace zastrzyk z adrenaliny w serce.”

mat. prasowe

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama