Mistrz Polski pokonany! MMKS Podhale Nowy Targ – Ciarko Sanok 4:3

NOWY TARG. Donośnym „dziękujemy, dziękujemy” żegnali widzowie hokeistów. Nie ma się czemu dziwić. Blisko trzy lata czekali na zwycięstwo nad Sanokiem. Ostatni raz ta sztuka udała się góralom 14 lutego 2012 roku w play off, w walce o piąte miejsce. Wtedy trenerami sanoczan byli Milan Janczuszka i Marek Ziętara.

Nim doszło do wygranej, kibice przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Ich ulubieńcy po 20 minutach prowadzili 2:0, by w 50 minucie przegrywać 2:3. Nie załamali się, doprowadzili do remisu, a decydujące trafienie zadali 9 sekund przed końcem dogrywki.

Złotego gola zdobył Tomasik, nominalny obrońca, który w tym meczu często zapędzał się pod bramkę przeciwnika. To właśnie on dołożył łopatkę kija do strzału spod bandy Damiana Kapicy i „guma” – ku ogromnej radości fanów – wylądowała w przeciwległym okienku bramki Pittona.

MMKS Podhale Nowy Targ – Ciarko Sanok 4:3 (2:0, 0:2, 1:1 dog.1:0)