Seminarium „Wspólna pamięć, wspólna przyszłość”
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
W Krakowie rozpoczęło się seminarium „Wspólna pamięć, wspólna przyszłość” organizowane przez Krajowe Rady Młodzieży z Polski, Niemiec i Izraela w 70. rocznicę wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady - Auschwitz-Birkenau. Do stolicy Małopolski przyjechało 100 młodych ludzi, by przez cztery dni dyskutować o edukacji.
W tym roku przypada 70. rocznica wyzwolenia Obozu Auschwitz-Birkenau, miejsca niewyobrażanych cierpień i śmierci setek tysięcy ludzi różnych narodowości w procesie zorganizowanej zagłady. Polska Rada Organizacji Młodzieżowych (PROM) wraz z Niemiecką Federalną Radą Młodzieży (DBJR) oraz Radą Ruchów Młodzieżowych w Izraelu (CYMI) podjęły się organizacji międzynarodowego seminarium, którego głównym celem jest wymiana doświadczeń związanych z pracą
organizacji młodzieżowych i realizacją projektów poświęconych edukacji skupionej na zwalczaniu rasizmu, ksenofobii oraz nienawiści.
- Jako młodzi ludzie musimy nie tylko pamiętać o tragicznej historii, ale przede wszystkim działać, tak żeby podobne zbrodnie nigdy więcej nie miały miejsca! - powiedziała Katarzyna Siemasz koordynatorka projektu z ramienia PROM.
W trakcie czterech dni uczestnicy wezmą udział w warsztatach i dyskusjach, projekcji filmu oraz spotkaniach z gośćmi, w tym m.in. z ocalałym obozu w Auschwitz Asherem Oudem oraz dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Andrzejem Kacorzykiem. Na zakończenie seminarium zostanie podpisana deklaracja, w której przedstawiciele trzech Krajowych Rad Młodzieży zobowiążą się do dalszej współpracę.
opr.s/
źródło: materiał prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama