Polacy bladym tłem

Dmytro Rusinow został pierwszym złotym medalistą XXVII Zimowej Uniwersjady w Osrblie. Ukrainiec wygrał biathlonowy bieg indywidualny na 20 km. Polacy na dalszych pozycjach.

Biathlon w męskim wydaniu nie dostarcza nam radości. Polacy w każdych zawodach są bladym tłem. Jak zwykle pogrążyli się na strzelnicy. Najwyżej skalsyfikowany, na 29 pozycji, Marcin Piasecki cztery razy nie zestrzelił czarnego krążka w tarczy. Pięć pozycji niżej uplasował się Krzysztof Guzik, który także mylił się cztery razy. Po sześć niecelnych strzałów zanotowali - Aleksander Piech (38 miejsce) i Kamil Cymerman (39 pozycja).

Polki też słabo. Najwyżej sklasyfikowano Annę Mąkę, która z dwoma pudłami zakończyła zawody na 16 miejscu z ponad pięciominutową stratą. Patrycja Hojnisz pobiegła najszybciej z biało-czerwonych, jednak spudłowała aż sześciokrotnie. Zajęła 20 miejsce.

Najlepiej z Polek strzelała Katarzyna Wołoszyn. Z jedną minutą dodaną do czasu ukończyła bieg na 22 miejscu. 38 miejsce zajęła Karolina Batożyńska (6 pudeł).